Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-01-31 |
Statistikos departamento duomenimis, sekmadienį šalyje patvirtinti 5793 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 225 kartus tokios diagnozės nustatytos klaipėdiečiams.
Patikslintais duomenimis, COVID-19 šeštadienį susirgo 732, penktadienį – 539, ketvirtadienį – 694, trečiadienį – 652, antradienį – 606, pirmadienį – 412 Klaipėdos gyventojų.
Šalies mastu sekmadienį 39,8 proc. iš ištirtų mėginių buvo su virusu, o Klaipėdoje – 29,4 proc. (ištirti 765 mėginiai).
Savaitinis atvejų skaičius šalies mastu per paskutinę parą padidėjo 59,4 proc., Klaipėdoje – 23,7 proc
Susirgimų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų rodiklis šalyje išaugo nuo 3771,6 iki 3 886,5, o Klaipėdoje – nuo 4745,2 iki 4 683,5 atvejo. Pagal šį rodiklį uostamiestis išlieka 5-oje vietoje nuo galo tarp visų savivaldybių, o geriausioje pozicijoje trečią parą iš eilės laikosi Neringos savivaldybė su 1071,1 atvejo.
Per praėjusią parą dėl SARS-CoV-2 ligos į ligonines paguldyti 126 pacientai. Šiuo metu iš viso ligoninėse yra 1339 tokie ligoniai – 73 daugiau nei parą prieš tai. 87 iš jų gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – vienu mažiau nei šeštadienį. Tarp gulinčių reanimacijos skyriuose 75 proc. yra nepasiskiepiję arba nepabaigę vakcinacijos kurso. Infekciniuose skyriuose šis rodiklis siekia 66 proc.
Per praėjusią parą mirusiųjų nuo COVID-19 sąraše atsidūrė 12 žmonių, iš kurių pasiskiepiję buvo du, priklausę 60-89 metų amžiaus grupėms. Šalyje COVID-19 aukų jau yra 7872. Klaipėdoje nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus ir aukų skaičius nuo pandemijos pradžios čia jau yra 361.
Šiuo metu šalyje dar serga 82 739 gyventojai, pasveiko 578 258, tarp jų – 41 994 klaipėdiečiai: per parą išgijo 29 miestiečiai. Uostamiestyje vis dar serga 4 867 žmonės.
Per praėjusią parą šalyje paskiepyti tik 143 gyventojai, iš kurių pirmą kartą skiepijosi aštuoni, trečią – 120. Tuo metu iš 25 paskiepytųjų uostamiestyje pirmą kartą skiepijosi tik vienas, trečią kartą vakcinuotas 21 žmogus. Pirmadienis yra paskutinė diena, kai veikia Klaipėdos vakcinacijos centras, esantis Paryžiaus Komunos g. 16 A (Futbolo mokyklos teritorijoje). Visi norintys pasiskiepyti, tai galės padaryti pirminės sveikatos priežiūros centruose, kuriuose yra prisirašę.
INFORMACIJA
Bendrovė Lietuvos oro uostai skelbia, kad Europos valstybėse reikalavimai keliautojams švelnėja. Dar šių metų pradžioje nemažai šalių Europoje taikė papildomus testavimo reikalavimus prieš kelionę arba po atvykimo (nesvarbu, ar žmogus įgijęs imunitetą), tačiau šiuo metu jau oficialiai pranešama, kad beveik visos šalys, taikiusios papildomus ribojimus, atsisako jų ir tiesiog tikrins imunizacijos dokumento galiojimą išvykimo metu
„Tai, kad kelionėms taikomi ribojimai yra neefektyvūs, teigė ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Pasak organizacijos atstovų, tokie reikalavimai nepadeda valdyti viruso plitimo. Be to, ribojimai daro įtaką ekonominei situacijai, sukelia papildomą socialinį stresą. Todėl, PSO teigimu, beprasmiška toliau taikyti griežtus reikalavimus turistams”, – rašoma bendrovės pranešime.
Europoje apie laisvėjančius reikalavimus keliautojams dar sausio pabaigoje arba nuo vasario paskelbė Jungtinė Karalystė, Airija, Norvegija, Šveicarija, Švedija, Italija, o kitos šalys apie tai aktyviai svarsto jau šiuo metu. Pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė ir Airija atsisako papildomo neigiamo testo reikalavimo pilnai vakcinuotiems asmenims prieš kelionę. Atvykstant į šalį pakaks pateikti vakcinaciją įrodantį dokumentą bei užpildyti atvykimo formą. Keliaujantiems į Italiją reiks tik vadinamojo žaliojo paso – dokumento, įrodančio, kad esate paskiepytas pagal pilną vakcinacijos kursą arba persirgęs, arba turite neigiamą testo rezultatą.
Norvegija panaikino izoliacijos reikalavimą visiems asmenims nepriklausomai nuo jų vakcinacijos statuso. Tačiau 24 val. iki atvykimo privaloma atlikti PGR arba greitąjį antigeno testą bei užpildyti atvykimo anketą. Taip pat atvykus į šalį per 24 val. nuo atvykimo reikės atlikti pakartotinį tyrimą.
Ispanija yra viena iš šalių, kurios koronaviruso situaciją pasaulyje ima vertinti kaip endeminę, o ne pandeminę. Šioje šalyje taip pat planuojama atšaukti esamus ribojimus.
Danijoje viruso situacija taip pat nebelaikoma kritine grėsme visuomenei, kadangi net kylant atvejų skaičiui mirtingumas mažėja, o ligoninės nesipildo taip sparčiai, kaip anksčiau – Danija pirmoji iš Europos Sąjungos šalių nusprendė panaikinti visus likusius COVID-19 apribojimus šalies viduje, lygiagrečiai planuojama naikinti ir visus papildomus reikalavimus keliautojams.
Parašykite komentarą