BALTRON pratybos vyko jūroje siaučiant audrai

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-08-20

Penktadienį baigėsi Baltijos jūros Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje surengtos kasmetinės Baltijos šalių karo laivų eskadros BALTRON „Junginio mokymai 21“ (angl. „SQUADEX  21“) ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilės pratybos (angl. „FLOTEX 21“).

KAM nuotr.

Tarptautinėse pratybose treniravosi BALTRON ir Lietuvos KJP Karo laivų flotilės štabai, Lietuvos štabo ir aprūpinimo laivas N42 „Jotvingis”, minų medžiojimo laivai M53 „Skalvis“ ir M54 „Kuršis“, patruliniai laivas P15 „Sėlis“, paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai“ ir uosto kateris H21, taip pat Latvijos štabo ir aprūpinimo laivas „Varonis“, priešmininis laivas „Imanta“ ir patrulinis laivas „Jelgava“. Mokymų metu paramą teikė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Pratybų jūroje fazėje buvo atliekami mokomieji veiksmai, vykdomas laivų taktinis manevravimas, artilerinis šaudymas į jūroje atvilktus taikinius, paieškos ir gelbėjimo organizavimas ir vykdymas, laivų konvojavimas, laivų apžiūros-patikrinimo procedūros, jūrinių minų paieška ir naikinimas. Mokymus itin apsunkino ganėtinai ekstremalios oro sąlygos. Vėjas mokymų metu siekė 20–30 m/s, o bangos aukštis net iki 4 m.

„Šių metų BALTRON pratybų programa buvo gan intensyvi. Ką tik  pasibaigę mokymai SQUADEX pademonstravo BALTRON gebėjimą efektyviai sąveikauti su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vienetais ir dar labiau patobulino junginio kompetenciją vykdyti platų užduočių spektrą,“ – pranešime spaudai cituojamas Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kpt. Giedrius Premeneckas.

INFORMACIJA

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 m. Junginį sudaro jam priskirti Lietuvos ir Latvijos kariniai laivai ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas. Šiemet junginiui priskirtas Lietuvos KJP laivas M54 „Kuršis“ ir Latvijos KJP laivas „Varonis“. Nuo 2015 m. Estija nebeskiria savo pajėgumų, tačiau ir toliau bendradarbiauja su Baltijos kaimynėmis NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-ojoje grupėje (SNMCMG1). Ši eskadra – greitojo reagavimo karinis Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Audito komitetas siūlo stabdyti antrojo jūrinio vėjo parko konkursą

„Nemuno aušros“ frakcijos atstovo Artūro Skardžiaus vadovaujamas Seimo Audito komitetas siūlo stabdyti antrojo 700 megavatų (MW) galios jūrinio vėjo parko ...
2025-01-15
Skaityti daugiau

ELTA

Premjeras apie jūros vėjų parką: aiškinsimės, kam atiteks našta už brangesnę elektrą

Energetikos ministrui Žygimantui Vaičiūnui paskelbus, kad antrasis 700 megavatų (MW) vėjo parko Baltijos jūroje konkursas yra peržiūrimas ir gali būti ...
2025-01-14
Skaityti daugiau

ELTA

Karinės jūrų pajėgos ir „Litgrid“ bendradarbiaus didinant saugumą Baltijos jūroje

Lietuvos kariuomenė pirmadienį pasirašė sutartį su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatore „Litgrid“, pagal kurią sutarta didinti strateginės infrastruktūros Baltijos jūroje saugumą. ...
2025-01-13
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This