Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-08-05 |
Ketvirtadienį, rugpjūčio 5 d., 18 val., „Ramybės“ galerijoje Palangoje bus atidaryta Beno Staškausko personalinė juvelyrikos, grafikos ir mažosios skulptūros paroda „Nudus“, kurioje autorius ne tik parodys galimas neįprastas juvelyrinių papuošalų medžiagas ir formas, bet ir perteiks kūrybinį procesą.
Savo kūrybinę veiklą B. Staškauskas pradėjo 2014 metais, kai gyveno Islandijoje, kurios neįprastas gamtovaizdis ir įkvėpė pirmąsias kolekcijas. Po kurio laiko savo dirbtuves ir idėjas perkėlė į Vilnių, kur ir dabar kuria, o jo darbai keliauja už Lietuvos ribų.
Ryškius, masyvius, netikėtų formų, iš plastiko, lavos ir kitų neįprastų medžiagų papuošalus kuriantis menininkas ir šįkart lieka ištikimas sau: kolekcijoje eksponuojamuose kūriniuose metalas derinamas ir supriešinamas su taktiliškai priešinga medžiaga – silikono guma, simbolizuojant drabužį ir atvirą nuogą formą. Tad ir parodos tema „Nudus“ – nuogumas, atvira forma, o šiuo atveju simbolinis nuogumas perteikiamas juvelyrikai, kaip nešiojamajai skulptūrai ir kūno dekorui.
Parodos autorius stengiasi neapsiriboti ties viena forma ar siluetu, tad kiekvienas objektas yra savitas, unikalus, tačiau galima įžvelgti ir bendrą autoriaus kūrybos bruožą – gamtiškos formos ir detalės gali priminti siurrealistinį, ne iš šios Žemės, gyvūną ar augalą.
Ekspozicijoje galima pamatyti ir grafikos darbų. Tai ranka raižytos akrilo plokštės spauda. Taip pat ant šių akrilo plokščių yra ir eksponuojami juvelyriniai darbai. Grafikos darbuose yra naudojami tie patys motyvai ir detalės, kaip ir juvelyriniuose dirbiniuose, perkeliant juos į kitą dimensiją, mastelį ir proporcijas.
Pagrindinės autoriaus naudojamos medžiagos – aukšto atsparumo silikono guma, rankiniu būdu sidabruota / auksuota bronza.
„Darbų atlikimo procese naudoju įvairias technikas ir technologijas, įskaitant skaitmeninį modeliavimą, skaitmeninę spaudą, liejimą vakuume, metalo liejimą, elektrocheminį metalų padengimą ir kt. Nepriklausomai nuo naudojamų technologijų, visi eksponuojami dirbiniai, įskaitant ir grafikos darbų spaudą, yra padaryti rankiniu būdu“, – apie kūrybos procesą pasakojo B. Staškauskas.
Parašykite komentarą