Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-07-29 |
Ketvirtadienį Prezidentūroje vykusiame susitikime, kuriame aptarti aptarti nelegalios migracijos krizės bei užsienio politikos klausimai, dalyvavęs Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas klaipėdietis Eugenijaus Gentvilo teigiamai vertina prezidento iniciatyvą telkti partijų lyderius ir mato galimybę partijoms prisiimti dar aktyvesnį vaidmenį, sprendžiant susidariusią situaciją dėl hibridinės atakos iš Baltarusijos pusės.
„Politinės partijos turi visapusiškai siekti bendradarbiauti ir daryti viską kad merai, savivaldybių tarybos, vietos bendruomenės nepasiduotų susipriešinimui ar net kurstymui kelti riaušes ir atsiriboti nuo kai kurių viešųjų veikėjų provokatyvių akcijų. Dabartines problemas galime išspręsti tik susitelkę, tai dar vienas išbandymas mūsų politinei sistemai“, – pažymi Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.
E. Gentvilo nuomone, dabar pats laikas partijoms siekti nacionalinio susitarimo dėl vieningos užsienio politikos tęstinumo, o ne priekaištauti užsienio reikalų ministrui dėl neva netinkamai vykdomo užsienio politikos įgyvendinimo.
„Kaltinimai užsienio reikalų ministrui yra nepagrįsti, nes visos mūsų valdžios institucijos vykdo vieningą užsienio politiką, kuri yra suderinta ir su Europos Sąjungos pozicijomis. Juk dar praėjusioje Seimo kadencijoje buvo priimta rezoliucija dėl padėties Baltarusijoje, analogiškas dokumentas buvo priimtas ir ES lygmenyje, įvestos tarptautinės sankcijos A. Lukašenkos režimui. Mūsų politinės institucijos šioje vietoje demonstruoja nuoseklumą, priešingai nei teigia net menkiausią situaciją eskaluojantys neaiškūs veikėjai“, – teigė Seimo Liberalų frakcijos seniūnas.
Pasak E. Gentvilo, užkardyti nelegalią migraciją turi būti ilgalaikės ir koncentruotos ES politikos uždavinys, nes jei Lietuva neįsileis pabėgėlių, ta pati problema gali iškilti Latvijai ar Lenkijai, kurios taip pat turi bendrą sieną su Baltarusija.
Prezidentūroje svarstant klausimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo E. Gentvilas sako, kad to daryti greičiausiai neprireiks, tačiau derėtų peržiūrėti Kariuomenės įstatymą, kad kariškiai galėtų maksimaliai prisidėti prie saugumo pasienyje užtikrinimo užkardant sienos pažeidimus.
Parašykite komentarą