Laivas „Kuršis“ minų ieškos Suomių įlankoje

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-04-17

Tarptautinė jūrinių minų paieškos ir išminavimo operacija „Open Spirit 2021“ („Atvira dvasia 2021“) kitą savaitę vyks Estijos teritoriniuose vandenyse, Suomių įlankoje, o joje dalyvaus ir Lietuvos Karinės jūrų pajėgos.

Asociatyvi KAM nuotr.

Be lietuvių tarptautinėje operacijoje šiemet dalyvaus laivai bei narų išminuotojų komandos iš dar šešių šalių: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, JAV ir Rumunijos. Taip pat prie mokymų prisidės ir NATO 1-oji nuolatinė priešmininė grupė (SNMCMG1).

Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms operacijoje atstovaus Priešmininių laivų divizionui priskirto „Hunt” klasės laivo ,,Kuršis” (M54) įgula, vadovaujama kmdr. ltn. Tomo Naujokaičio.

Lietuviai mokymų metu sonaro pagalba žvalgys jūros dugną, taip siekdami aptikti minas bei kitą nesprogusią ir iki šiol saugumui jūroje grėsmę keliančią amuniciją. Identifikavus aptiktus objektus, jie planuojami sunaikinti vietoje, naudojant modernius nuotoliniu būdu iš laivo valdomus robotus, taip pat pasitelkiant narų išminuotojų pagalbą.

Pagrindiniai pratybų tikslai – tobulinti laivo įgulos įgūdžius atliekant jūrinių minų paieškos ir išminavimo užduotis veikiant junginyje drauge su sąjungininkų laivais. Taip pat siekiama  reprezentuoti Lietuvos karines jūrų pajėgas ir demonstruoti tinkamą kompetenciją tarptautinėse istorinių sprogmenų naikinimo operacijose.

Tokių operacijų metu ne tik mažinamas Baltijos jūroje nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų ir pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitos amunicijos laivybai ir žuvininkystei keliamas pavojus, bet ir stiprinamas operacijoje dalyvaujančių šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimas ir tarpusavio sąveikos organizacija.

Tarptautinės jūros dugno išminavimo nuo istorinių sprogmenų operacijos „Open Spirit“ rotaciniu principu kiekvienais metais vyksta Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Jų metu yra išminuojama nuo keliolikos iki kelių šimtų nesprogusios ir pavojus gyvybei bei saugiai laivybai keliančios po Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusios jūrinės amunicijos.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Karinės jūrų pajėgos ir „Litgrid“ bendradarbiaus didinant saugumą Baltijos jūroje

Lietuvos kariuomenė pirmadienį pasirašė sutartį su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatore „Litgrid“, pagal kurią sutarta didinti strateginės infrastruktūros Baltijos jūroje saugumą. ...
2025-01-13
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Karinių jūrų pajėgų laivuose vėl tarnaus šauktiniai

Po bemaž 15-os metų pertraukos jaunuoliams atsiveria naujos galimybės – nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai nuo šiol galės rinktis ...
2025-01-13
Skaityti daugiau

Politika

Ministerija žada ieškoti priemonių didinti kritinės infrastruktūros apsaugą

Trečiadienį pranešus apie povandeninės elektros jungties tarp Suomijos ir Estijos gedimą, Krašto apsaugos ministerija (KAM) informuoja, jog Lietuvos karinės jūrų ...
2024-12-26
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This