Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2018-02-12 |
Vasario 15-ąją, 17 val., prieš oficialią Klaipėdos šviesų festivalio pradžią, KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks tarsi mažoji šventės uvertiūra – bus pristatyti Mariaus Ščerbinsko projektas „Matrix“ ir dalyvaujamojo socialinio projekto „Gyvi taškai. Klaipėda“ paroda.
Anot organizatorių, abu šie projektai yra tiesiogiai ir netiesiogiai susiję su šviesa, dar vienas juos jungiantis elementas – miesto bendruomenės įsitraukimas į veiksmą.
Parodų rūmai, prisitaikydami prie Klaipėdos šviesų festivalio programos, vasario 15–17 d. keičia darbo laiką: lankytojai laukiami nuo 14 iki 22 val., Mariaus Ščerbinsko instaliaciją „Matrix“ tomis dienomis bus galima pamatyti nemokamai.
Projektas „Matrix“ – tai šviesos instaliacija, įrengta Parodų rūmų I aukšto fojė lubose. Sudarytas iš LED juostų įrenginys, prijungtas prie reaguojančių į aplinką jutiklių ar kitos įrangos (informacinės sistemos, muzikos instrumentų ar kt.), nušvis vis kitomis šviesomis ir sudarys galimybę pagal poreikį keisti patalpos apšvietimą, rodyti menines šviesos bei spalvų kompozicijas ir kt.
Klaipėdos šviesų festivalio metu instaliacija „Matrix“ bus sujungta su elektroniniu klavišiniu instrumentu ir Parodų rūmų fojė lubos ims skleisti šviesos muziką, atliekamą čia ir dabar grojant instrumentu. Lankytojai kviečiami įsitraukti į procesą ir festivalio metu sukurti savąją muzikinę šviesą.
Pasibaigus Klaipėdos šviesų festivaliui, ši instaliacija liks Parodų rūmų I aukšto fojė lubose ir taps kūrybine platforma – menininkai ja galės naudotis pristatydami savo šviesos kūrinius, instaliacija padės sukurti tam tikrą fojė erdvės atmosferą ir pan.
Dalyvaujamasis socialinis projektas „Gyvi taškai. Klaipėda“ – tai kūrybinių dirbtuvių ciklas bei interaktyvi interneto svetainė www.gyvitaskai.com, kurių tikslas – skatinti klaipėdiečius bei miesto svečius pasidalinti savo įspūdžiais, patirtimis ir pastebėjimais apie jiems įsimintinas Klaipėdos vietas ir tokiu būdu prisidėti prie unikalaus miesto veido atskleidimo pačių gyventojų lūpomis bei išryškinti uostamiesčio emocinius traukos taškus.
Svetainėje pateiktame miesto žemėlapyje ne tik galima dalintis savomis istorijomis, bet ir sužinoti intriguojančių faktų iš miesto praeities bei pamatyti, kurios Klaipėdos erdvės skirtingais laikotarpiais yra „gyviausios”, t. y. sutelkia daugiausiai miesto gyventojų ir lankytojų asmeninių patirčių. Žemėlapis laikui bėgant vis pildomas, nuolat kinta, kaip ir pats gyventojų santykis su miestu.
Parodų rūmuose pristatant projektą parodos ekspozicija bus sudaryta iš dviejų dalių. Pirmoji dalis skirta interneto svetainei – lankytojai ne tik galės ją išbandyti ir susipažinti su ten paskelbta medžiaga, bet ir pasidalinti savomis istorijomis. Antrąją ekspozicijos dalį sudarys projekto metu užfiksuotų istorijų rinkiniai bei klaipėdietės fotografės Astos Poškienės fotoaparatu įamžintos akimirkos iš Klaipėdos miesto kasdienybės – gyvo miesto atspindžiai.
Parašykite komentarą