Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-01-13 |
Trims Klaipėdoje nugaišusioms gulbėms nustatytas pavojingasis paukščių gripas. Todėl Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija trečiadienį mieste paskelbė ekstremalų įvykį ir įvedė ribojimus. Vienas jų – prie miesto tvenkinių draudžiama lesinti laukinius paukščius.
„Viena bėda – ne bėda. Pasirodo, paukščiai skrenda pro šalį ir atneša mums „dovanų“, – konstatavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Gintaras Neniškis.
Sausį Klaipėdoje rastos penkios nugaišusios gulbės. Visos jos buvo ištirtos ir trims buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas H5N8. Dvi nugaišusios gulbės, kurios buvo užsikrėtusios paukščių gripu, rastos Žardės tvenkinyje, o viena – uosto akvatorijoje prie Lietuvos jūrų muziejaus.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento vadovas Antanas Bauža pabrėžė, jog paukščių gripas žmonėms yra nepavojingas, juo užsikrečia tik laukiniai ir naminiai sparnuočiai. Nepaisant to, teisės aktai numato, jog nustačius paukščių gripą, savivaldybėje būtina paskelbti ekstremalų įvykį ir imtis atitinkamų priemonių.
„Gerai, kad Klaipėdos miesto teritorijoje nėra didelių komercinių paukščių įmonių ir registruotų paukštynų, kuriems būtų didelis pavojus. Bet gal yra žmonių, kurie laiko vištas, dekoratyvinius paukščius. Pabrėžiame, kad dabar visi jie turi būti uždaryti, kad neturėtų kontaktų su laukiniais paukščiais“, – teigė A. Bauža.
Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija taip pat patvirtino A. Baužos pasiūlytus ribojimus mieste, kad paukščių gripas neplistų. Jie galios iki paukščių pavasarinės migracijos pabaigos – gegužės mėnesio.
Visus mieste esančius tvenkinius, kurie yra paukščių susitelkimo vietos, sutarta paženklinti įspėjamaisiais ženklais, informuojančiais, jog paukščius draudžiama lesinti. „Tokius ženklus pastatėme prie Žardės tvenkinio, bet mieste tikrai yra daugiau tokių vietų. Ir matėme, kad ne tik paukščiai būriuojasi, bet ir žmonės, atėję jų lesinti, taip pat būriuojasi. O tai nėra gerai ne tik dėl paukščių gripo, bet ir dėl kovido“, – teigė A. Bauža.
Jis informavo, jog gyventojai, kurie ras paukščių gaišenų, apie tai turi pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Visą parą veikiantis nemokamas jos numeris yra (8 800) 40 403, o Klaipėdos departamento mobilusis telefono numeris – (8 620) 36 088.
Pastarąjį kartą paukščių gripas Lietuvoje buvo nustatytas 2017 metais, tačiau tuomet Klaipėdą jis aplenkė.
Šiemet sausį paukščių gripas nustatytas ne tik Klaipėdoje. Ši liga patvirtinta ir Raseinių rajone rastai gulbės gaišenai, o Kauno miesto pakraštyje esančioje sodyboje paukščių virusas nustatytas naminiams sparnuočiams. Didžioji jų dalis nugaišo patys, o keli buvo nugaišinti.
Dar būtų gerai suvaldyti kirų ir varnų maitintojus pro langus. Žmogeliai taip atsikrato atliekomis, mažiau šiukšlių nešti.
Būkit geri… „Nedėkit į kelnes”… Šiais laikais žiniasklaida pavisirtusi nuodais, tad tikrai neverta dažnai juos ragauti…
Kokia nesamone cia parašei .turbut tik tau suprantama
Kaip lesinom taip ir lesinsim paukščius
neabejoja. jei daugumai patinka kenkti tai taip ir bus. bet kaip negaila?… žiūrėkit, džiaukitės paukščiais bet palikit juos natūraliai gyventi
Žinot,kad nusikalstate gamtai. Laikas sustiprėti žmogau be smegenėlių.
Gal netinkamu maistu buvo pamaitinti, tai tuoj gripas, nustokit čia šnekėti nesamones
Oi oi, vėl panika, vėl reikės ribojimų ir naujų etatų ribojimams įgyvendinti.
Paukščių lesinimas nusikalstama žmonių veikla. Labai keista kad gamtininkai į tai nereaguoja. Peršerti paukščiai jiems netinkamu maistu serga, nebeišskrenda žiemoti.
Įdomu,kaip mikroautobusų baubas tapo tokiu spcialistu-ornitologu…
Mums labai patinka vaikščioti ir lesinti žarxės prudelio paukščius todėl per šalčius kasdien tai darome ir darysim