Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-12-24 |
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad vakcinacija nuo koronaviruso Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), kai ir kitų didžiųjų miestų klinikose prasidės tuo pačiu metu – gruodžio 27-ąją, 8 val.
Pasak šios ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo Virgilijaus Vanago, pirmiausia bus skiepijami šios gydymo įstaigos darbuotojai.
Ministerijos teigimu, „BioNTech & Pfizer“ vakcina į Lietuvą atvyks diena gruodžio 26-ąją, ir pirmiausia bus pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlius.
Pasak V. Vanago, kadangi dar nėra žinomas tikslus vakcinos atgabenimo į šalį laikas, nėra aišku ir kada ji pasieks KUL. Įstaigai rūpintis jos transportavimu nereikia, vienintelis jos rūpestis – pačios vakcinacijos užtikrinimas. Pašnekovo teigimu, KUL turi reikiamus šaldytuvus saugoti tokiai vakcinai.
„Mums skirtas kiekis bus patikslintas, kai vakcinos atvažiuos į Lietuvą”, – sakė V. Vanagas.
Preliminariais skelbtais duomenimis, Lietuvai skirtoje pirmojoje partijoje bus apie 10 000 dozių. Jų pakaks paskiepyti beveik 5 000 žmonių, nes būtini du skiepijimai.
Anot V. Vanago, pirmiausia bus skiepijami tik ligoninės darbuotojai, Respublikinės Klaipėdos ligoninės, kurioje irgi gydomi COVID-19 sergantys pacientai, medikai irgi bus skiepijami iš tos pačios vakcinos partijos, bet tik šiek tiek vėliau, artimiausiomis dienomis.
Paskutiniais duomenimis, KUL dirba 1 673, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje – 1 419 žmonės.
„Kol kas neplanuojama atgabentų vakcinų palikti antram skiepijimo kartui”, – sakė vyr. gydytojo pavaduotojas.
Planuojama, kad antroji vakcinos siunta Lietuvą, kaip ir kitas Europos Sąjungos šalis, pasieks sausį.
Atliekant klinikinius tyrimus visame pasaulyje, „BioNTech & Pfizer“ vakcina pasirodė esanti 95 proc. veiksminga. Savanoriams buvo suleidžiamos dvi dozės darant trijų savaičių pertrauką.
Kodel skiepijami pirmiausia medikai? Vokietijoje pries savaite buvo paskelbta jog yra isskirtos trys grupes. 1-oje 80meciai, globos istaigu gyventojai, slaugytojai,gydytojai dirbantys su covid pacientais 2-oje grupeje 70meciai, seimos gydytojai , o 3-oje grupeje 60meciai ir sergantys letinemis ligomis. Lietuvoje ir taip didelis zmoniu mirstamumas. Taip isskirti medikus-nuostabu. O kada gelbesit tuos, kam yra didziausia rizika? Medikai,dirbantys su kovid pacientais privalo tureti pirmuma. Cia lygiavos principas netinka.
O kas gydys tuos mirštančius,jei gydytojai krenta kaip lapai,80-mečiai?
Negalima, sustos genocido traukinys, pensininkai, o ypač globos namų guventojai yra naštą valstybei.
Laukiame