Klaipėdos jaunimas sprendžia beglobių gyvūnų problemas

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-10-13

Šią savaitę vykusiuose „Startuoliai, keičiantys visuomenę” hakatonuose Klaipėdoje komandos bandė rasti sprendimą, padėsiantį paprasčiau susirasti keturkojį draugą.

Hakatono dalyviai

Projekto „Prisijungusi Lietuva” iniciatyvos „Startuoliai, keičiantys visuomenę” tikslas yra suburti entuziastingus ir technologijų potencialą matančius jaunuolius regionuose,  padėti jiems sugeneruoti bei įkūnyti idėją, kuri spręstų konkrečią problemą, o galbūt sukurti ir startuolį, – skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Prisijungusi Lietuva” projekto veiklų koordinatorės Simonos Gogelytės teigimu, 2019 m., palyginus su 2017 m., startuolių skaičius Lietuvoje ūgtelėjo net 47 proc., o kartu pritraukė ir rekordinį skaičių investicijų: „Pastebime tendenciją, kad moksleiviai nori bandyti, mokytis arba net kurti verslą. Praeitų metų tyrimo duomenimis, net kas ketvirtas verslo idėjų turintis jaunuolis ją yra ir įgyvendinęs ir praktiškai. Nors hakatonų iniciatyvos daugiau dėmesio sulaukia didmiesčiuose, ir regionų jaunuoliai bando kurti savo startuolius ar jų idėjas pasitikrinti hakatonų metu. Visgi pastebime, kad mažesniuose miestuose dažnai trūksta profesionalų pagalbos ir mentorystės”, – teigia S. Gogelytė.

Gyvūnų globos problemos

Praeitą savaitę galimybių pasitikrinti savo startuolių idėjas turėjo ir Klaipėdos moksleiviai. Kartu su profesionaliais mentoriais klaipėdiečiai „Shiza-Team” vystė internetinę svetainę, kuri sujungtų visas Lietuvos gyvūnų prieglaudas, reitinguotų jas. Taip būtų ne tik lengviau susigrąžinti dingusį gyvūną, bet ir surasti naują keturkojį draugą.

„Mūsų idėja neapsiriboja tik Lietuva. Pradžiai turime minčių sujungti mūsų šalies prieglaudas, o vėliau – ir kitų. Tokia platforma sutaupytų daug laiko tiek prieglaudų darbuotojams, tiek ir žmonėms, ieškantiems keturkojo”, – sako „Shiza-Team” narys Michail Petriakov.

Jo nuomone, tokie renginiai yra puiki galimybė ne tik smagiai ir kokybiškai praleisti laiką su draugais, bet ir įveikti tam tikras baimes, priimti iššūkį ir jį įveikti. Klaipėdiečių komanda regioninėse kūrybinėse dirbtuvėse nugalėjo ir laimėjo ne tik galimybę dalyvauti nacionaliniame hakatone, bet ir rėmėjų „Hostinger” domeną metams. Tad tai dar viena motyvuojanti priežastis savo idėją plėtoti toliau.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

„Portathon 2024“ metu gimė 18 idėjų

Tarptautiniame Klaipėdoje surengtame uosto technologijų hakatone „Portathon“ gimė 18 novatoriškų idėjų uostams ir jūriniams verslams. Inovatoriai, studentai, technologijų entuziastai, profesionalai ...
2024-10-07
Skaityti daugiau

Verslas

Gynybos hakatone pristatyta 13 inovatyvių sprendimų

Pirmąjį birželio savaitgalį vienu metu šešiose Europos šalyse vyko Europos gynybos temai skirtas EUDIS hakatonas 2024, pakvietęs technologijų entuziastus ir ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Verslas

Hakatonas „Portathon“ buria inovatorių įgulą

Tarptautinis uosto technologijų hakatonas „Portathon“ skelbia startą – rugsėjo 27-29 d. Klaipėda taps erdve, kur gimsta inovatyvūs technologiniai ir skaitmeniniai ...
2024-05-24
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This