Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-09-28 |
Daugiau kaip 2000 įmonių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) pirmadienį Vyriausybės rūmuose apdovanojo didžiausią proveržį eksporto srityje padariusias bendroves, labiausiai nusipelniusius šalies regionų verslininkus bei geriausią Lietuvos metų verslininkę.
Pranešama, kad „Lietuvos eksporto prizą 2019“ šiemet pelnė penkios kompanijos. Tarp apdovanotųjų – vienintelę pasaulyje gintaro pirtį bei unikalius SPA sprendimus turinti bei aktyviomis pastangomis 30 proc. pajamų iš užsienio turistų generuojanti UAB „Atostogų parkas“.
„Vienintelė pasaulyje viešai prieinama natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis yra tarp dažniausiai mūsų užsienio lankytojų įvardintų priežasčių, dėl ko jie apsilankė „Atostogų parke“. Tai unikalus, niekur nematytas objektas, kurį mielai lanko ir užsieniečiai, ir lietuviai, – sakė „Atostogų parko“ viešbučio vadovė Inga Drungilienė. – Tačiau mūsų kompleksą užsieniečiai vertina ir dėl kitų priežasčių: gydomojo mineralinio geoterminio vandens, išgaunamo iš 2154 m gylio gręžinio, ir gydomojo purvo sapropelio procedūrų, aukštos kokybės SPA ir sveikatinimo paslaugų, galimybės apsistoti natūralaus miško apsuptyje įsikūrusiose ekologinėse rąstinėse vilose ir, žinoma, dėl 16 baseinų ir 8 pirčių lauke ir uždaroje vidaus erdvėje.“
Viešbučio vadovės duomenimis per 2019 metus „Atostogų parko“ komplekse apsilankė turistų iš Anglijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Suomijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Izraelio, JAV ir kitų šalių. Bendra iš turistų šio komplekso gauta pajamų suma 2019-aisiais metais viršijo 4,8 mln. eurų.
Kiti laureatai – žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“, UAB „ROL Lithuania“, UAB „Baltoji Vokė“ bei geriausia verslininke nominuota džiovintų vaisių, uogų, daržovių ir prieskonių gamintojos UAB „Geld Baltic“ vadovė Laura Kaziukonienė.
„Lietuvos eksporto prizo“ apdovanojimus kasmet nuo 2001 m. organizuojančios LPPARA prezidentas Rimas Varkulevičius teigia, kad šie neeiliniai metai ne tik dar labiau sustiprino eksporto reikšmę verslams, bet ir išryškino aukštos pridėtinės vertės produkcijos atsparumą rinkų svyravimams, taip pat dar kartą atskleidė lyderystės ir vizionieriškumo svarbą.
„Džiugina, kad Lietuvos gamintojai ir paslaugų teikėjai vis dažniau konkuruoja nebe kaina, o unikalumu, prekių ar paslaugų dizainu, pridėtine verte ir inovacijomis. Tokia strategija yra imlesnė laikui ir investicijoms, tačiau žymiai tvaresnė ir atsparesnė. Todėl džiaugiuosi, kad šių metų „Lietuvos eksporto prizas“ išryškina ir įvertina būtent aukštesne pridėtine verte grįstas įmones, o orientacija į šią kryptį yra vis labiau auganti Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų rūmų sistemos veiklos dalis“, – komentuoja R. Varkulevičius.
Be minėtų laureatų, LPPARA taip pat garbės ženklais – Sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ – apdovanojo prie rūmų veiklos bei ekonominės ir investicinės aplinkos gerinimo pernai labiausiai prisidėjusius narius bei partnerius, tarp jų – ir Klaipėdos PPAR generalinio direktoriaus pavaduotoją Vidą Kažuro.
Parašykite komentarą