Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-08-01 |
Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ padaliniuose baigėsi parengtojo kariuomenės personalo rezervo karių mokymai.
Klaipėdoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione, ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų batalione karines žinias ir įgūdžius atnaujino apie 350 parengtojo rezervo karių.
Dragūnų batalione, Klaipėdoje, įvykusioje parengtojo rezervo karių išleistuvių ceremonijoje rezervo kariams buvo padėkota už mokymų metu parodytą motyvaciją ir norą prisidėti prie bendro valstybės saugumo. Trijų savaičių trukmės parengtojo rezervo kartotinuose mokymuose karines žinias ir įgūdžius atnaujino daugiau kaip dvi kuopos karių, kurie anksčiau nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliko 1998–2008 metais įvairiuose Lietuvos kariuomenės padaliniuose.
Parengtojo rezervo karių rengimo tikslas yra atnaujinti karo prievolininkų karines teorines žinias ir praktinius įgūdžius bei supažindinti su Lietuvos kariuomenės naujovėmis, kad esant poreikiui parengtojo rezervo kariai galėtų efektyviai dalyvauti šalies gynyboje.
Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, pašaukti į pratybas kariai aprūpinami apranga, maistu ir tarnybine gyvenamąja patalpa, jiems mokamas atlyginimas už tarnybos rezerve dienas, taikomos socialinės garantijos.
Rezervo kario atliekamos tarnybos aktyviajame rezerve trukmė – 10 metų nuo skyrimo į aktyvųjį rezervą (išleidimo į atsargą). Į aktyvųjį rezervą paskirti karo prievolininkai dalyvauja pratybose ir mokymuose nuo 20 iki 60 dienų per tarnybos aktyviajame rezerve laikotarpį. Pratybų ar mokymų trukmę, periodiškumą ir programas nustato Lietuvos kariuomenės vadas. Planuojama, kad iš viso šiais metais įvairiuose kariniuose vienetuose karines žinias ir įgūdžius atnaujins apie 1,5 tūkst. Lietuvos kariuomenės parengtojo rezervo karių.
Parašykite komentarą