Simfoninėje puotoje – Lukas Geniušas ir Gintaras Rinkevičius

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-07-21

Vasariškam festivaliui „Klaipėdos muzikos pavasaris“ įsibėgėjus klaipėdiečiai kviečiami į „Simfoninės muzikos puotą“, kurioje siaus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), diriguojamas jo meno vadovo Gintaro Rinkevičiaus, su gerai žinomu pianistu Luku Geniušu.

Koncertas vyks šį ketvirtadienį, liepos 23 d., 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje, jame skambės praėjusio amžiaus muzikos genijų Sergejaus Rachmaninovo ir Dmitrijaus Šostakovičiaus kūryba.

Dviejų dalių koncerte orkestras ir pianistas atliks Sergejaus Rachmaninovo Trečiąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Tai ne tik vienas didžiausių ir sudėtingiausių kompozitoriaus kūrinių, bet ir jo paties mėgstamiausias iš visų keturių koncertų fortepijonui.

Antrojoje koncerto dalyje LVSO atliks Dmitrijaus Šostakovičiaus Ketvirtąją simfoniją. Ši simfonija tapo savotišku kompozitoriaus pasipriešinimo sovietinei valdžiai įrankiu. Savo gyvenimo pabaigoje D. Šostakovičius sakė, jog valdžia darė viską, „kad priverstų mane atgailauti ir išpirkti savo nuodėmę, bet aš atsisakiau ir, užuot atgailavęs, sukūriau savo Ketvirtąją simfoniją.“

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas jos įkūrėjo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato G. Rinkevičiaus, neseniai paminėjo 30-ąsias veiklos metines. Šalies simfoninių orkestrų kontekste jis išsiskiria savo universalumu ir produktyvumu. Jo planuose ir repertuare – ir klasikiniai, ir šiuolaikinės viso pasaulio autorių kūriniai, operos pastatymai ir net bendradarbiavimas su populiariosios muzikos atstovais.

„Toks mano likimas – gimti šeimoje, kurios 80 procentų kelių kartų narių yra muzikantai. Sunku buvo priešintis tokiam lemties balsui“, – sako L. Geniušas, paklaustas, kodėl pasirinko muziko kelią.

Geniušų pavardė Lietuvoje asocijuojasi su aukšta muzikos atlikimo kokybe, tai patvirtina ir sėkminga L. Geniušo karjera. Sukaupti svarbūs laimėjimai F. Chopino (2010) ir P. Čaikovskio (2015) tarptautiniuose konkursuose įtraukė pianistą į nesibaigiančias koncertines keliones po visą pasaulį. L. Geniušą kritikai ypač vertina kaip siekiantį itin aukštų muzikinių tikslų.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdoje - išskirtinė galimybė pamatyti lenkų operos šedevrą

2025 m. balandžio 5-ąją Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje bus pirmą kartą Lietuvoje parodytas lenkų kompozitoriaus modernisto Karolio Szymanowskio (1882–1937) ...
2024-12-13
Skaityti daugiau

Regionas

Kintų muzikos festivalyje - „Fantastiškieji romantikai“

Naują programą „Fantastiškieji romantikai“ Kintų muzikos festivalyje pristatys jau trečiąsyk čia grosiantis trio: smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Glebas Pyšniakas ir ...
2023-07-18
Skaityti daugiau

Regionas

Kintų festivalis meninės kartelės nenuleis

Jau dvyliktą vasarą vyksiantis Kintų muzikos festivalis šįmet į pamario kraštą sukvies klasikinės ir šiuolaikinės muzikos, originalių meno projektų mėgėjus, ...
2023-05-31
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This