Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-06-27 |
,,Pastaruoju metu šiuolaikiniai vaikai daugiau laiko praleidžia prie ekranų negu žaisdami lauke. Tačiau mokslininkai ir vaikų ugdymo specialistai teigia, kad normaliai vaiko fizinei ir psichinei raidai būtinas patyriminis mokymasis”, – sako ir Klaipėdoje veikiančios visuminio ugdymosi šeimai studijos ,,Family Lab Academy” mokytoja Indrė Neimantė.
Anot jos, veikdamas gamtoje, gauni visus pojūčius ir potyrius, kurie yra itin svarbūs ankstyvajame amžiuje – visa tai formuoja asmenybę, požiūrį bei vertybines nuostatas. Vaikai, kurie yra atitrūkę nuo gamtos, bijo vabalų, sako, kad vorai ir varlės jiems yra šlykštūs. Tad platesnis pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos stebėjimo, pavyzdžiui, kur keliauja skruzdės, kaip keičiasi įvairūs augalai bei medžiai, kaip užsiauginti pupą ir panašiai.
Vaikų smalsumo sužadinimui kartais reikia visai nedaug – papasakoti įdomią istoriją, įsitraukti ir tyrinėti kartu, sugalvoti žaidimų. Tokiu būdu didėja motyvacija bei patiriamas mokymosi džiaugsmas.
I. Neimantė rekomenduoja su vaikais išbandyti nesudėtingas veiklas, kurios lavina dėmesio koncentraciją, pastabumą bei ugdo gamtamokslines kompetencijas.
Reikės:
kiaušinių dėklo;
ieškomų gamtos gėrybių sąrašo (atsisiųsti).
Reikės:
veiklos lapo (atsisiųsti);
rašiklio;
kieto pagrindo.
Parašykite komentarą