Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-06-26 |
AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija („Klasco”) išplatintame pranešime spaudai teigia, kad gegužę-birželį prie jos teritorijos esančios oro kokybės tyrimų stotelės nefiksavo jokių kietųjų dalelių paros vidutinės koncentracijos viršijimų, tačiau įmonė esą vis tiek imasi papildomų aplinkos apsaugos priemonių.
„Esant tokiems karštiems ir sausiems orams, visuomet imamės papildomų apsaugos priemonių oro kokybei užtikrinti. Intensyviau drėkiname krovinius vandens rūko patrankomis, naudojame transporterius su krovinių drėkinimo sistema, nuolat sekame oro monitoringo stotelės duomenis ir imamės papildomų priemonių kietosioms dalelėms nusodinti. Taip pat ištisą parą keliais automobiliais valome ir laistome pravažiuojamuosius kelius bei krovos zonas KLASCO teritorijoje. Pakilus stipriam vėjui ar škvalui, stabdome krovos darbus“, – pranešime cituojamas „Klasco” generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.
Kartu primenama, kad „Klasco” yra pirmoji uosto bendrovė, įsigijusi ir naudojanti šešias vandens rūko patrankas, drėkinančias krovinius jų krovos vietoje”.
Anot įmonės, krovai naudojami transporteriai su įrengtomis drėkinimo sistemomis virš transporterio juostų ir krovinių perkritimo taškuose.
„Bendrovė pastebi, kad esamoje situacijoje naudojamos priemonės yra efektyvios, o įdiegus papildomas aplinkosaugos plane numatytas priemones, situacija bus dar geriau kontroliuojama”, – rašoma pranešime.
Anot jo, nuo 2018 metų į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką bendrovė jau investavo daugiau kaip milijoną eurų ir planuoja skirti dar tris milijonus.
Artimiausiu metu planuojama statyti apsauginę sieną, esą sulaikančią vėjo nešamų kietųjų dalelių sklidimą ore, atlikti paviršinio vandens nuotekų valymo įrenginių remontą krantinėse, įrengti autoplovyklą išvažiuojančiam transportui ir įgyvendinti kitas priemones.
Įgyvendindama aplinkosaugos priemonių planą „Klasco” taip pat atliks pilną esamos ir planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimą, kurio sudėtyje bus vertinamas ir poveikis visuomenės sveikatai.
Parašykite komentarą