„Ramybės“ galerija pradėjo parodų sezoną

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-06-25

Šios vasaros sezoną „Ramybės“ galerija pradėjo tradiciškai pristatydama dvi – tapybos ir juvelyrikos –  parodas. Parodoje „Multivitaminai“ eksponuojamos tapytojų Miglės Kosinskaitės, Onutės Juškienės ir Peeter Krosmann drobės, parodoje „Simbiozė“ šiuolaikinės autorinės juvelyrikos kūrinius pristato net devyni juvelyrai.

Žvalinanti „Multivitaminų“ dozė

Parodą „Multivitaminai“ ir jos autorius P. Krosmann ir O Juškienę (dešinėje) pristatė M. Kosinskaitė (centre), parodą „Simbiozė“ – R. Ilginė (kairėje). Livijos Grajauskienės nuotr.

Pristatydama parodą „Multivitaminai“ pagrindinė jos sumanytoja,  galerijos senbuvė, romantinio siurrealizmo krypčiai menotyrininkų priskiriama dailininkė  Miglė Kosinskaitė sakė, jog čia pristatomų tapytojų darbai atstovauja tradicinės molbertinės tapybos žanrui, kažkuria prasme atspindinčiam visų Baltijos šalių mokyklas.

Vilnietės dailininkės, baigusios monumentaliosios dailės studijas Vilniaus akademijoje, „Totorių gatvės menininkų grupės“ narės O. Juškienės darbuose jaučiamas įdėmus, beveik meditacinis žvilgsnis į supančią aplinką, matomi gamtos motyvai, jos ramus, realistinis braižas persipina su šiek tiek secesine, dekoratyvia maniera, spinduliuoja harmoniją ir meilę viskam, prie ko prisiliečia atsargiais teptuko potėpiais.

Livijos Grajauskienės nuotr.

Trečius metus gyvenantis ir dirbantis Kaune, studijavęs tapybą Tartu universitete ir Latvijos dailės akademijoje Peeter Krosmann irgi skelbia gyvenimo džiugesį, tik kiek ironišku kampu, per savo kulinarinius ir po to tapybinius opusus, kurie taip ir įvardinami ,,Gražaus gyvenimo kronikos”. Tai nedidelio formato tapybos darbų ciklas, gana dekoratyvus, šiaurietiškai santūrios estetikos ir kolorito.

Geros nuotaikos liniją pratęsia Miglė Kosinskaitė savo ryškiom, paradoksaliom, kartais makabriškom kompozicijom, prisodrintom devintojo dešimtmečio sintetinėm spalvom ir nenuspėjamais veikėjais.

Formomis ir medžiagomis kerinti „Simbiozė“

Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos parodoje  „Simbiozė“ savo kūrinius pristato net devyni juvelyrai. Parodos kuratorė architektė Rasa Ilginė pristatydama parodą ir autorius sakė, jog  Karolio Ro Černeckio  papuošalus įkvėpia miestai, žmonės ir pasakos. Autorius stengiasi pasakojimus surasti tauriuosiuose metaluose ir juos išdabinti brangakmenių epitetais o įkvėpimo semiasi baroko architektūroje.

Šaltam metalui šilumos sugebantis suteikti vienas talentingiausių šių dienų Lietuvos juvelyrų Tadas Deksnys parodoje pristato skulptūriškų formų nerūdijančio plieno ir emalio darbus. Architektūriškas ir skulptūriškas formas bei grubias faktūras  naudojantis Dalius Ilginis,  apdovanotas nacionaliniu dizaino prizu už juvelyrikos kūrinius „Nerimas“, nevengia netradicinių medžiagų, tokių kaip anglis, silikonas jungimo su tradicinėmis – sidabru, gintaru.

Livijos Grajauskienės nuotr.

Ūlos Gurgždienės minimalistinė juvelyrika įkvėpta paprastumo, pauzių, šviesos ir begalinių erdvių. Šiaurietišką, asketišką kūrinių pobūdį atspindi ir menininkės naudojamos medžiagos: sidabras, kalnų krištolas, kaulas, titnagas. Precizika detalėms ir atidumu kūrinio išbaigtumui bei idėjos perteikimui pasižyminčios  Vytautės Jankūnaitės kūryba yra duali: joje harmoningai atvaizduojamas jausmų kupinas vidinis pasaulis, įkūnijamas skirtingomis formomis, atspalviais bei medžiagomis,  kartu išlaikomas minimalistinis braižas.

Dinamiškas, skulptūriškas formas kuriančios Dovilės Kondrašovaitės kūriniuose vyraujanti medžiaga – juodasis ąžuolas, – natūraliai pelkėje glūdėjęs šimtmečius ir pakeitęs savo spalvą bei struktūrą. Juodąjį ąžuolą juvelyrė derina  su gintaru, taip suteikdama gintarui naują, artimesnį jo natūraliai prigimčiai įvaizdį.

Ernestos Statkutės juvelyrikos darbai – biomorfinių ir antropomorfinių formų, padabinti iškalbingomis detalėmis. Karolinos Šiburkytės kūriniai atspindi gamtą kaip šiek tiek šamanišką, animalistinį ir paslaptingą pasaulį.   Agnė Žaltauskaitė savo kūriniuose išradingai naudoja tvarias perdirbtas medžiagas: popierių, plastiką, sidabrą, mišrias technikas. Ryškios spalvos ir kontrastingų formų žaismas – pagrindinis juvelyrės kūrybos bruožas.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Kretingos muziejuje - turtingas kultūros renginiais gruodis

Kretingos muziejus, įsikūręs Kretingos dvaro rūmai, tikina, kad per šias šventes jie bus kaip niekad puošnūs, o šventinio gruodžio kultūrinė ...
2024-11-26
Skaityti daugiau

Regionas

„Ramybės“ galerijoje – drobėse atgijusios vidinės būtybės

Penktadienį, rugpjūčio 9-ąją, 18 val., „Ramybės“ galerija Palangoje kviečia į lietuvių ir Lotynų Amerikos tautų kultūra bei simbolika alsuojančios Rūtos ...
2024-08-07
Skaityti daugiau

Regionas

„Ramybės“ galerija Palangoje pradeda parodų sezoną

Šeštadienį, birželio 8 dieną, „Ramybės“ galerija vėl atsivers visiems, mėgstantiems šiuolaikinį meną. Keturioliktąjį parodų sezoną pradės tapytojos Aurelija Althoffer Aura ...
2024-06-07
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
undefined
Loading
Share This