Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-06-11 |
Po ilgų svarstymų, spėlionių ir abejonių pagaliau oficialiai paskelbta, jog svarbiausia uostamiesčio vasaros šventė – Jūros šventė – šiemet vyks. Ją, nenusižengiant tradicijai, numatoma surengti paskutinį liepos savaitgalį, 24-26 dienomis.
Uostamiesčio vadovai ir Jūros šventės organizatoriai – viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ komanda – neslepia, jog šiemet laukia didelis iššūkis – suburti bendruomenę į tradicijos vertybėmis grįstą, bet kartu ir saugų renginį.
Pranešama, jog šiųmetės Jūros šventės moto bus vasariškai romantiškas – „Pasimatymai su vėju“. Kultūrinė programa, anot organizatorių, taip pat atitiks judrią ir nenustygstančią pajūrio vėjų dvasią. Beje, vėjams teks užtikrinti ir pavyzdingą uostamiesčio erdvių vėdinimą.
Muzikinis, teatrinis bei šokio vyksmas liepos 24-26-ąją pasklis po visą senamiestį, numatyti pasirodymai neturės aiškiai fiksuotų ir programoje nurodytų vietų bei laiko žymų. Muzikantai, aktoriai, šokėjai (didžioji kultūrinės programos dalis remsis būtent Klaipėdoje dirbančių ir kuriančių menininkų potencialu) auditoriją „gaudys“ pačiose netikėčiausiose vietose: sudomins, privers stabtelėti, pasidžiaugti ir paleis ieškoti naujų staigmenų.
„Šiemetinės Jūros šventės programą juokais pakrikštijome kultūrine – partizanine. Renginių iš anksto nereklamuosime, neskelbsime tikslių jų vietų. Jie patys susiras publiką ir truks tik tiek, kiek rekomenduoja specialistai – po 15 minučių. Joms ištiksėjus, programos dalyviai stabdys veiksmą, o po kiek laiko jau atsiras kitoje erdvėje“, – pranešime cituojama „Klaipėdos švenčių“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė.
Tokia pat taktika bus pritaikyta ir šventės programos žvaigždėms, kurios įprastinėmis sąlygomis būtų karaliavusios didžiosiose scenose – šiemet visi vakariniai koncertai migruos iš vietos į vietą ir neviršys rekomenduojamų saugių laiko limitų.
Organizatoriai teigia programoje išsaugosiantys visas pagarbos jūrai ir jos žmonėms ceremonijas – tai šios šventės išskirtinumas ir vertybė.
Svarbiu renginio akcentu turėtų tapti Dangės upė, kurioje planuojama tradicinė istorinių laivų ekspozicija „Dangės flotilė“, azartiškos vandens sporto varžybos bei muzikiniai pasirodymai laiveliuose. Kruizinių laivų terminalo krantines ir šiemet turėtų papuošti 6 istoriniai burlaiviai, Klaipėdą ir Jūros šventę atradę tarptautinio projekto „Baltic Sail“ dėka.
Šventės rengėjai taip pat planuoja naujovę tiems, kam priimtinas koronaviruso realijų atneštas nuotolinio bendravimo būdas – svarbiausius įvykius, renginius į virtualią erdvę perkels Jūros šventės televizija.
Šventės metu nebus atsisakyta ir tradicinės mugės, prekybą planuojama organizuoti iš laikinų įrenginių. Dėl padidintų reikalavimų žmonių saugai planuojamas perpus mažesnis laikinųjų prekybos vietų skaičius, prekiautojų palapinės pasklis didesnėje teritorijoje – tarp palapinių suplanuoti erdvūs tarpai, taip mažinant srautų susibūrimo riziką. Neabejojama, jog su prekybininkais pavyks susitarti ir dėl saugaus klientų aptarnavimo principų.
„Atsisakyti laikinosios prekybos negalime – tai pajamos, kurios leidžia miestui organizuoti šventę. Tuo pat metu tai didelė pagalba nuo karantininio režimo nukentėjusiems kūrėjams bei smulkiajam verslui. Geroji žinia, jog šiemet išparduodant prekybos vietas bus taikomi mažesni rinkliavos tarifai. Tai dar viena Klaipėdos miesto paskata sunkmetį išgyvenančiam smulkiajam verslui“, – teigia Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.
VšĮ „Klaipėdos šventės“ norinčiųjų prekiauti Jūros šventėje paraiškų registraciją planuoja pradėti jau birželio 16-ąją. Visa su šia veikla susijusi informacija bus skelbiama tinklapyje www.jurossvente.lt
Jūros šventės tradiciją Klaipėda puoselėja jau 86-tus metus.
Liks Žiubrys be priedų…
1. Laivas SŪDUVIS stovės prie Pilies tilto, Dangės kairėje krantinėj. REGATOS vietoj.
2. Laivas „SŪDUVIS” bus „UŽKONSERVUOTAS”, o ne „NURAŠYTAS”.
Tiems, kas skaito komentarus tinklaraštyje ir jau žino kur stovi Smiltynėje „NURAŠYTAS” laivas „KOLYMA”,
rekomenduojame nuvykti dar į Klaipėdos geležinkelio stotį ir apžiūrėti „UŽKONSERVUOTĄ” juodą garvežį… ..