Kaip nustatoma skambinusiojo buvimo vieta?

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-06-03

Antradienį vėlai vakare policijai išplatinus pranešimą apie galimai jėga į automobilį įsodintą merginą, socialinių tinklų vartotojams kilo daug klausimų dėl vietos nustatymo sistemos veikimo Lietuvoje.

Bendrasis pagalbos centras (BPC), reaguodamas į gyventojų susidomėjimą, pateikia atsakymus į dažniausiai kilusius klausimus.

Kodėl ir vėl nesuveikė vietos nustatymo sistema?

Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 skambinusios merginos buvimo vietos duomenys skambinimo metu buvo gauti. Išmanusis mobiliojo ryšio telefono aparatas pats nusistatė savo buvimo vietą pagal GPS palydovų signalus ir jos koordinates koduota žinute automatiškai išsiuntė į BPC. Čia žinutė buvo iškoduota ir gauti duomenys atvaizduoti operatoriaus darbo vietoje – jie rodė Klaipėdos rajono Mazūriškių kaimo Pavandenės gatvę. Šie duomenys buvo perduoti policijai kartu su elektroniniu pranešimu apie pagalbos poreikį, nes skambinusi mergina savo adreso nepasakė.

Jei vietos nustatymo sistema veikė, kodėl policija nežinojo merginos buvimo vietos?

Lietuvoje įdiegtos skambinančiojo buvimo vietos nustatymo sistemos leidžia gauti skambinančiojo buvimo vietos duomenis tik tuo metu, kai skambinama telefono numeriu 112. Pačiuose telefono aparatuose nėra įmontuota GPS sekimo įrangos ir iš jų nėra gaunama jokių kitų duomenų. Duomenys taip pat nėra gaunami ir tuo atveju, kai į pranešėjo telefono numerį skambinama iš BPC.

Ar visada gaunami tikslūs vietos duomenys?

Ne, ne visada. Vietos duomenų tikslumas labai priklauso nuo mobiliojo ryšio operatorių „Telios“, „Bitės“ ir „Tele2“ techninių galimybių, telefono aparato modelio, vietovės reljefo ir kitų aplinkybių.

„Telia“, „Bitė“ ir „Tele2“ perduoda skambinančiojo buvimo vietos duomenis pagal telefono aparato prisijungimą prie mobiliojo ryšio bazinės stoties (bokšto). Šie duomenys nėra tikslūs, jų paklaida užmiesčio vietovėse gali siekti net 10–15 kvadratinių kilometrų.

Kai duomenis perduoda patys mobiliojo ryšio telefono aparatai, jie būna daug tikslesni, galima paklaida svyruoja nuo 3 metrų iki 1,2 kilometro. Tačiau ne visi telefono aparatai turi tokią funkciją – nusistatyti savo buvimo vietą ir perduoti ją BPC gali tik telefono aparatai su atnaujinta „Android“ ar „iOS“ operacine sistema. Šiuo metu maždaug 48 procentai skambučių ateina iš įrenginių, turinčių šią funkciją.

Teigiama, jog Lietuvoje įdiegta vietos nustatymo sistema pagal mobiliojo ryšio telefono aparato siunčiamus duomenis jau padėjo nustatyti ne vieno įvykio vietą, kai numeriu 112 skambino vaikai, pasiklydę ar nusižudyti ketinantys asmenys, smurto aukos.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

BPC: kad nereiktų paploninti piniginės

Gruodžio 18 d. Bendrajame pagalbos centre (BPC) iš vieno telefono numerio buvo gauti penki skambučiai. Visi jie buvo trukdantys, piktybiniai. ...
2024-12-27
Skaityti daugiau

Miestas

Krepšinio aikštelėje - šūviai?

Paauglių išdaigų išgąsdinta klaipėdietė Lina kreipėsi į policiją, tačiau pasipiktino, kad pareigūnai į jos pranešimą apie viešoje vietoje esą vykusį ...
2023-07-18
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Į BPC plungiškis piktybiškai skambino 43 kartus

Bendrasis pagalbos centras (BPC) praneša, jog pirmą šių metų dieną buvo registruoti 9522 skambučiai, parengti ir tarnyboms perduoti 5677 pranešimai ...
2023-01-03
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This