Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-06-02 |
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo interneto svetainėje paskelbė odontologines paslaugas teikiančių įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 3 darbuotojai, vidutinio darbo užmokesčio (VDU) rodiklius. Su Klaipėdos įmonių duomenimis galima susipažinti čia.
Iš daugiau nei 2 tūkst. įmonių beveik pusę šiomis dienomis pasieks mokesčių administratoriaus laiškai, siūlantys savarankiškai peržiūrėti, įvertinti savo duomenų teisingumą pateiktose deklaracijose bei esant klaidų jas ištaisyti.
„Laiške yra pateikiamas konkrečios įmonės vidutinis darbo užmokestis šalia sektoriaus bei šalies analogiškų rodiklių. Kai kuriais atvejais, vien šis palyginimas kelia pagrįstų klausimų, ar praeityje visi mokesčiai, susiję su darbo santykiais, buvo sumokėti teisingai, todėl mokesčių mokėtojams siūloma savarankiškai pasitikrinti bei įvertinti savo pateiktų duomenų teisingumą ir įsitikinti, jog mokesčiai ankstesniais metais buvo apskaičiuoti ir sumokėti teisingai”, – pranešime spaudai cituojamas VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius.
Jis primena, kad odontologinių paslaugų teikimo sektoriui taikomi tie patys prevencinių priemonių modelio „Įspėjau – pasirink“ principai. Pirmiausia sudaroma galimybė atsižvelgti į išsakomas pastabas, ištaisyti klaidas ir atsisakyti piktnaudžiavimų. Tiems, kurie į jas neįsiklauso, bus taikomos kitos poveikio priemonės.
Odontologinių paslaugų teikėjų sektoriui VMI šiemet skiria, taip pat ir kitąmet skirs, ypatingą dėmesį, siekdama didinti šią veiklą vykdančiųjų sąmoningumą bei mažinti pajamų apskaitymo bei mokesčių vengimo riziką. Vien per 2020 m. I ketvirtį, palyginus mokestines įmokas su pernykštėmis tokiu pat laikotarpiu, gyventojų pajamų mokestis išaugo 46 proc. (921 tūkst. Eur), o pagal visus sumokėtus mokesčius bendra mokesčių suma didėjo 53 proc. (apie 1,4 mln. Eur).
Stebima tendencija, kad įmonėse, kuriose mokamas didesnis valandinis darbo ar etatinis darbo užmokestis, didesni ir
santykiniai rodikliai (pajamos, tenkančios vienam darbuotojui per metus; įmonės pelningumas; sumokamų mokesčių ir įmokų suma, tenkanti 1 Eur uždirbtų pajamų).
Pagal VšĮ „Saugok save“ atlikto Lietuvos odontologijos rinkos tyrimo rezultatus, įmonės, neteikiančios finansinės atskaitomybės dokumentų ir kurių finansinių rodiklių neįmanoma patikrinti, automatiškai priskiriamos į didelės rizikos grupę. 80 proc. šios rinkos įmonių patenka į aukštą šešėlio rizikos grupę.
Šiuo metu odontologijos įmonėms, kurių veikla yra priskiriama prie nukentėjusių dėl COVID-19 plitimo, nevykdomas deklaruotų mokesčių išieškojimas, taikomas atleidimas nuo delspinigių, pateikus prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį neskaičiuojamos palūkanos, o mikroįmonėms skiriamos subsidijos.
Esu patenkinta Klaipėdos odontologais Va Plungėje tai tikrai čekių neišmuša ir garantijų neteikia.Klaipėdoje visa šeima ir gydomi ir taisomi ir implantuojam dantis.
Ačiū gydytojui Žygimanto.
Taip pat manau kad reikia juos „pastrainti”, kiek gi lupa nuo zmogaus, tai kiek turi uzdirbti? Ir korteliu nepriima…..
Kiek odontologų nepriima atsiskaitymų kortele, nemuša kvito. Kodėl?