Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-04-09 |
Klaipėdos Holistinių terapijų mokykla kartu su partneriu – Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra – gegužės 8 d. trečiąjį kartą rengs mokslinę praktinę konferenciją „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“.
Šiemetinė konferencija bus skirta ne tik įvairiose holistinių terapijų srityse dirbantiems praktikams, bet ir sveikatos priežiūros specialistams, mediciną studijuojantiems studentams bei plačiajai visuomenei. Šiuometinėje konferencijoje bus 11 pranešėjų-holistinės medicinos ekspertų, kurie į holizmą pažvelgs remdamiesi savo skirtinga praktine patirtimi – nuo ajurvedinio gydymo iki ergoterapijos, nuo astropsichologijos iki gyvūnų asistuojamos terapijos ir kt.
„Nors dėl susiklosčiusių aplinkybių, konferencija vyks online, konferencijos dalyviams neteks 9 valandas vien įtemptai dirbti. Konferencija prasidės nuo bendros visai auditorijai Tai Či mankštos, pertraukėlių tarp pranešimų metu vyks arbatos gėrimo ceremonija, muzikiniai intarpai, įvairios relaksacinės ir gydomosios ekspres-terapijos, leidžiančios pailsėti, atstatyti gyvybines jėgas, patarimai, kaip sveikatinti savo organizmą ne tik pandemijos metu, bet ir kasdien“, – pranešime spaudai cituojamas Holistinių terapijų mokyklos vadovas, vienas iš konferencijos organizacinio komiteto narių Vytautas Gruzdys.
Nors konferencijos programą gerokai pakoregavo karantinas, organizatoriai žada, kad bus paliestas platus klausimų ratas, apžvelgtos atskiros holistinės medicinos atšakos: kinų medicina, Reiki, terapijos, asistuojant gyvūnams, mokymo ir mokymosi svarba holistinėje medicinoje, daugelis ajurvedos klausimų, miško terapija. Bus ir antroji konferencijos diena, kurios metu vyks praktinis seminaras „Prisilietimo stebuklas“. Jį ves profesorius iš Indijos Harpritas Singh Hira, Reiki Grand meistras.
Savo tyrimo rezultatus konferencijoje pristatys Klaipėdos universiteto papildomos ir alternatyvios medicinos magistrantės, kurios savo tyrimus atliko Holistinių terapijų mokyklos bazėje Klaipėdoje ir Vilniuje, Indiškoje Reiki mokykloje.
Pasibaigus pranešimams bus suteikta galimybė užduoti klausimus, konsultuotis su konferencijos lektoriais tam skirtu laiku.
Konferencijos organizacinio komiteto narė, Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros doc. dr. Aleta Chomičenkienė teigia, kad holistinė medicina yra visuminė: ji akcentuoja žmogaus vidinių procesų ryšį su išoriniais bioritmais; kreipia dėmesį į dvasią, sielą, energetiką, somatiką, socialines ir gamtines sąlygas; ieško negalavimo priežasties (gyvensenoje, mityboje, įpročiuose, elgsenoje ir kt.).
„Liga holistinėje medicinoje suvokiama kaip individualus procesas, kuris vyksta kiekviename organizme skirtingai ir todėl reikalauja individualiai pritaikyto gydymo”, – sako A. Chomičenkienė.
Anot jos, Pirmajame Pasauliniame alternatyviosios medicinos kongrese 1973 m. buvo užregistruoti 135 gydymo metodai ir jų skaičius nuolat auga.
„Holistinė medicina neatmeta tradicinės medicinos gydymo metodų, ypač, kai reikia suteikti skubią pagalbą. Pandemijos periodu be tradicinės medicinos būtų neįmanoma išsiversti, tačiau holistinė medicina padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, daug gali patarti apie profilaktines priemones, kurių turėtų laikytis kiekvienas žmogus, kad nesusirgtų. Kitaip tariant, holistinis požiūris padeda kiekvienoje ekstremalioje situacijoje rasti teigiamų pusių ir atstatyti vidinę harmoniją”, – teigia A. Chomičenkienė.
Pilna konferencijos programa skelbiama čia.
Registracija į konferenciją vykdoma čia.
Parašykite komentarą