Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2020-03-27 |
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), reaguodama į paskutiniuoju metu viešoje erdvėje, ypač socialiniuose tinkluose, dalijamasi informacija apie COVID-19 sukeltai infekcijai gydyti ar profilaktikai naudojamus vaistus (hidroksichlorokviną, azitromiciną, lopinavirą/ritonavirą ir kt.), atkreipia dėmesį, kad šie vaistai nėra tam skirti.
Kartu informuojama, kad COVID-19 pandemijos metu Lietuvoje vaistinėse buvo parduota itin daug vaisto hidroksichlorokvino pakuočių prekiniu pavadinimu „Plaquenil” (200 mg plėvele dengtos tabletės).
Teigiama, kad vartojant „Plaquenil” be gydytojo paskyrimo galima rimtai pakenkti savo sveikatai.
„Galimi širdies veiklos sutrikimai, aritmijos (QTc tarpo pailgėjimas), kardiomiopatijos, kepenų funkcijos pažeidimai, tarp jų ir kepenų funkcijos nepakankamumas, taip pat sunkūs odos pažeidimai, tokie kaip Stivens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, vaistinių preparatų sukelto išbėrimo su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (angl., Drug Rash with Eosinophilia and Systemic Symptoms [DRESS]) sindromas, nervų sistemos, kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai, tarp jų ir kaulų čiulpų slopinimas, regėjimo sutrikimai, įskaitant tinklainės pažeidimą (retinopatiją), geltonosios dėmės pažeidimo (makulopatiją) ir degeneracijos riziką”, – rašoma tarnybos pranešime.
Kitas vaistas, kuris viešoje erdvėje pristatomas, kaip galimai tinkamas gydyti COVID-19 sukeltą infekciją, yra azitromicinas. VVKT akcentuoja, kad šis antibiotikas turi būti vartojamas tik paskyrus gydytojui.
„Būtina žinoti, kad jis sąveikauja su kitais vaistais, gali išprovokuoti širdies veiklos sutrikimus. Be to, neracionaliai vartojant antibiotikus, didėja organizmo atsparumas jiems, tad kitą kartą, kai tikrai reikės gydyti bakterinę infekciją, šios grupės antibiotikai jau gali būti neveiksmingi. Lopinaviras/ritonaviras kartu su kitais antiretrovirusiniais vaistais yra skiriamas žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV-1) infekuotiems pacientams gydyti. Jis gali sukelti įvairių šalutinių poveikių, kartais ir labai sunkius virškinamojo trakto, širdies, kraujo sistemos ir kitų organų sutrikimus. <…> Kai kuriose valstybėse jau stebimi apsinuodijimai aukščiau išvardintais vaistais, nes žmonės juos pradėjo vartoti savarankiškai profilaktikos sumetimais, tokiu būdu tikėdamiesi išvengti COVID-19 infekcijos”, – rašoma pranešime.
VVKT viršininkas Gytis Andrulionis atkreipia dėmesį, kad kol kas nėra registruoto jokio vaisto, kuris turėtų profilaktinį ar gydomąjį poveikį COVID-19 infekcijos atveju.
Jie 70m,kaip vartojami,bet farmacijai bašlių mažai,liepė pirkti brangius ir geresnius,o tie atgyvenos.išsivaizduojate, kiek turi šalutinių poveikių,chi….Net juokas neima.
Dar l. gerai nuo corona viruso kokteilis( visnevskis su ichtiolo tepalu) padeda. 2 šaukštai po valgio 3 kartus per dieną. Ir su gydytoju nereik pasitarti… Efektas garantuotas.
Taip tikrai,geri tepalai.VALGYSIME IR GERSIME.Jei hydroksichlorokvinas tiek daug turi šalutinių poveikių.Farmacia-valdo.
Kaip galima tokius vaistus nusipirkti be recepto? Negi gydytojai rašo receptus kam papuola? Galvokit ką rašot žurnalistai.
O kas tuos vaistus naudoja, ar jiems tas vaistas nekenkia? Juk yra kas naudoja.
O kažkas juos priverstas gerti ar ne?