Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-12-22 |
Klaipėdos apygardos teismas penktadienį atmetė prieš mažametę smurtavusios vieno uostamiesčio lopšelio-darželio auklėtojos skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo 61 metų Marytei Vaišvilienei skirta 1130 eurų bauda bei uždrausta dvejus metus dirbti bet kokį pedagoginį darbą, susijusį su vaikų priežiūra, ugdymu ir auklėjimu.
Klaipėdos miesto apylinkės teismas birželį M. Vaišvilienę nuteisė už tai, kad 2016 m. spalio mėn. darželyje „Žuvėdra” ranka sudavusi dvimetei sukėlė jai nežymų sveikatos sutrikdymą. Apeliaciniu skundu nuteistoji prašė ją išteisinti. Tačiau bylą išnagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nutarė, kad nėra teisinio pagrindo keisti nuosprendį, o byloje esančių duomenų visuma pagrįstai įrodo moters kaltę, rašoma teismo pranešime.
Moteris teigė mažametei sudavusi ne todėl, kad sukeltų fizinį skausmą ar nubaustų vaiką už rodomus kaprizus, o siekdama pašalinti mergaitės gyvybei kilusį pavojų. Esą mergaitę lopšelyje ištiko priepuolis, pasak auklėtojos, liaudyje vadinamas „stuparu“, ir mergaitė esą nebekvėpavo, todėl ji išsigando ir sudavė, kad išorinio dirgiklio dėka išvestų vaiką iš tokios būsenos. Moteris teigia veikusi būtinojo reikalingumo sąlygomis. Teisme ji sakė, jog kalta nesijaučia, tik esą padarė didelę klaidą, kad apie nutikusį priepuolį niekam nepranešė.
Tuo metu mažametės mama viso proceso metu tvirtino ką kita. Jos teigimu, atėjusi pasiimti dukters ji iš auklėtojo išgirdo, kad mergaitė ryte verkė ir ji jai sudavusi, tačiau auklėtoja nieko neužsiminė apie jokį dukrą ištikusį priepuolį. Tai, kad moteris vaikui sudavė pasipylus „ožiams“, patvirtino ir liudytojas, kuris girdėjo tokį darželio personalo pokalbį.
“Teisėjų kolegijos vertinimu, priešingai nei teigia apeliantė, nenustatyta, kad mažametei grėsė koks nors pavojus, nes byloje įrodyta, jog joks priepuolis neištiko ir nebuvo dėl ko mergaitę žaloti. Toks elgesys su mažamete neteisėtas, nes grėsmė jos sveikatai ar gyvybei nekilo, o nuraminti verkiantį vaiką buvo galima ir kitais būdais, tačiau to daryti moteris nebandė“, – pranešime cituojamas bylą išnagrinėjusios Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegijos pirmininkas Eduardas Maškevičius.
Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius kasacine tvarka gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Parašykite komentarą