Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2017-12-21 |
Ketvirtadienio rytą į posėdį einančius uostamiesčio tarybos narius pasitiko Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro socialinės darbuotojos, laikiusios plakatus, kuriais priminė apie mažus ir diskriminuojančius jų atlyginimus.
Skaudančiu klausimu centro atstovės pasisakė iš „Klaipėdiečių tribūnos”.
Savivaldybės administracijos atstovai sako, kad artimiausiu metu bus atliekami skaičiavimai, kiek reikėtų lėšų algoms didinti.
Minėtojo centro profsąjungos „Solidarumas” pirmininkė ir socialinė darbuotoja Roma Martinkevičienė priminė, kad šiemet buvo priimtas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas, pagal kurį kiekviena įstaiga nustatė darbo apmokėjimo sistemą.
„Daugelyje savivaldybių dėl to atlyginimai socialiniams darbuotojams kilo apie 100-150 eurų, tačiau Klaipėdos savivaldybės išlaikomiems socialiniams darbuotojams, jų padėdėjams nekilo arba kilo labai neženkliai”, – sakė R. Martinkevičienė.
Ji pateikė pavyzdžius, kad Kretingoje socialinio darbuotojo alga neatskaičius mokesčių siekė 670 eurų, o padėjėjo – 427. Vilniuje atitinkamai 702 ir 505 eurai, Gargžduose socialinio darbuotojo alga – 715 eurų.
„Šeimos ir vaikų gerovės centro socialinio darbuotojo didžiausia alga siekia 585,5 euro, kai turimas 10 metų darbo stažas ir vyresniojo socialinio darbuotojo kategorija, o padėjėjo – 399, kai turimas 23 metų darbo stažas”, – dėstė darbuotoja.
Ji akcentavo ir nelygybę, kuri atsiranda dėl skirtingų centro biudžeto, kai dalis darbuotojų finansuojami iš valstybės, o dalis iš Savivaldybės biudžeto. Valstybės biudžeto finansuojamiems darbuotojams lapkritį algos didėjo 15 proc., tad dabar analogišką išsilavinimą bei patirtį turinčių darbuotojų algos šiame centre skiriasi iki 178,79 Eur.
Moteris atkreipė dėmesį į tai, kad socialinių darbuotojų algoms didinti galima panaudoti sutaupomas socialinės paramos lėšas.
„Nebegalime taikstytis, pribrendome pasakyti garsiai: socialiniai darbuotojai turi gauti orų, teisingą ir pragyvenimą užtikrinantį atlygį. Reikalaujame, kad darbuotojai nebūtų supriešinami ir reikalaujame vienodų koeficientų”, – sakė R. Martinkevičienė.
Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė teigė, kad jau yra gautas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavedimas ir iki sausio vidurio turėtų būti atlikti skaičiavimai.
„Iš tiesų valstybės nustatyti koeficientai sukūrė susipriešinimą”, – sakė A. Daujotienė.
Parašykite komentarą