Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-12-02 |
Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” vadybos sprendimu už gruodį sunaudotą šilumą teks mokėti 5,41 ct/kWh be PVM. Šis tarifas yra 12,8 proc. mažesnis nei galiojęs pernai tuo pačiu metu.
Gruodį taip pat fiksuojama išskirtinė tendencija – šiluma nors ir nežymiai (1,9 proc.), tačiau bus pigesnė nei lapkritį, kai kainavo 4,83 ct/kWh. Paprastai šilumos kaina kiekvieną šildymo sezono mėnesį tik didėja.
„Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Antanas Katinas tokią tendenciją aiškina pigesniu biokuru, naujais bendrovės biokuro katilais ir šiek mažesniu šilumos poreikiu, nes iki šiol dar nebuvo rimtų šalčių.
„Mūsų naujieji biokuro katilai padidino konkurenciją ir kiti nepriklausomo šilumos gamintojai, norėdami dirbti, privalo siūlyti konkurencingas kainas aukcionui”, – sakė A. Katinas.
Lyginant praėjusių metų gruodžio ir šio mėnesio Klaipėdos nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) kainas, iš tiesų matyti, kad jas sumažino visos įmonės, išskyrus pačią „Klaipėdos energiją”. Labiausiai – net ketvirtadaliu – savo apetitą sumažino „Klaipėdos mediena”, gruodį pasiūliusi patį mažiausią tarifą (2,39 ct/kWh), kai pernai už šilumą gavo 3,1 ct/kWh. Iš atliekų šilumą gaminanti „Fortum Klaipėda” už ją prašo 5,7 proc. mažiau nei pernai – 2,82 ct/kWh.
Pati „Klaipėdos energija” savo biokuro katiluose pagamintą šilumą gruodį įvertino nuo 2,79 iki 2,86 ct/kWh, kai pernai prašė 2,18 c/kWh, o šį lapkritį 1,79-1,87 ct/kWh ir dėl to buvo sulaukusi „Fortum Klaipėda” pretenzijų dėl galimos nesąžiningos veiklos.
„Lapkritį naujieji biokuro katilai dirbo su minimaliu pelnu – norėjome laimėti aukcioną ir turėti garantuotą šilumos tiekimą, kad galėtume išsibandyti juos įvairiais režimais. Bandymų metu išryškėjo ir kai kurie nedideli defektai, kuriuos rangovai dabar pašalins. O gruodį jau dirbame su maksimaliu Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos leistinu pelnu. To reikia, kad užsidirbtume savo sąnaudas, nes katilai gali dirbti tik pusę metų, kitu metu yra sudėtinga konkuruoti su NŠG, kuriems šiluma yra atliekinis produktas ir jie neperka biokuro, arba su „Fortum Klaipėda”, kuri irgi neperka kuro, o už jį dar ir gauna pajamų”, – aiškino A. Katinas.
Wow, koks gražus katinas.