Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2019-09-13 |
Klaipėdos universiteto botanikos sode bus vykdomas projektas, kurio idėja – gydymas augalais, pasitelkiant jų natūralius kvapus, garsus ir spalvas nusiraminimui, kūrybiškumui ar net nuotaikai gerinti.
Kitų metų rugpjūtį planuojama atidaryti gydomųjų augalų taką, jį sudarysiantys augalai jau sodinami. Planuojama, kad šią natūralią terapiją bus galima išbandyti nuo pavasario iki pat vėlyvo rudens, o ateityje tikimasi tokį taką sukurti ir uždarose patalpose.
Anot projekto vadovės Jevgenijos Rutės, pasaulio botanikos soduose yra panašių terapijos vietų, tačiau ši bus unikali tuo, kad skirtingose zonose apjungs tris pojūčius – kvapą, vaizdą bei garso.
Spalvų zonoje lankytojų lauks skirtingų spalvų augalai, suskirstyti pagal spalvų veikimą: violetinės spalvos erdvė skirta atsipalaidavimui, protinę veiklą stimuliuos geltonos spalvos erdvė ir kt.
Kvapų zonoje bus galima pasikelti nuotaiką, uostant saldžiai kvepiančius augalus, stimuliuoti organizmą prieskoniniais kvapais, tokiais, kaip čiobrelio ar rozmarino, ar pasirinkti kitą psichoemocinę sritį veikiantį kvapą.
Trečioji zona bus suskirstyta pagal gamtos garsų kategorijas. Vienoje – vėjo ošimas, vandens tekėjimas ir kiti ne biologinės kilmės garsai, antroje – paukščių ir žvėrių garsai, kuriuos pritrauktų zonoje pasodinti augalai, turintys uogas, trečiojoje –pirmykščiai žmonių sukeliami garsai.
„Gyvybės medžio” projekto rengėjai tikisi, kad toks informacijos pateikimas bus patrauklesnis jaunimui nei įprastinis, supažindins lankytojus su vaistinių augalų savybėmis.
„Anksčiau, kai viskas buvo lysvėse, vaikščioti įdomu buvo tik specialistams. „Gyvybės medžio“ iniciatyva turėtų būti įdomi visiems žmonėms. Lankytojų skaičius botanikos sode auga kasmet ir kas kartą apsilankę žmonės nori matyti bei atrasti kažką naujo, dėl to botanikos sodai turi keistis ir mes džiaugiamės galėdami realizuoti šį projektą“, – teigė botanikos sodo vadovė Asta Klimienė.
Anot jos, iki šiol čia buvo tiesiog vaistinių augalų kolekcija, o dabar, vadovaujantis idėjos autorės, Klaipėdos universiteto absolventės, Viktorijos Gričėnaitės koncepcija, prieskoniniai augalai virs didesniu, psichoemocinės terapijos ar pažinimo sodu.
Labai gera įdeja.Gal atras kitą poilsio būdą
Malonu ir labai lauksiu .