
Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-04-18 |
Klaipėdos apygardos teismui trečią kartą pradėjus nagrinėti bylą dėl bendrovės „Šviesos loftai“, žadėjusios šalia buvusio Aklųjų kombinato Šviesos gatvėje esančius garažus paversti loftais, bankroto pripažinimo tyčiniu, teko padaryti pertrauką procese.
Jos prireikė, nes bendrovei vadovavęs Audrius Zakaras, šio teismo jau du kartus pripažintas kaltu dėl tyčinio „Šviesos loftų“ bankroto, bet pasiekęs pergales Apeliaciniame teisme, nesugebėjo konkrečiais atsakyti į jam keliamus klausimus.
Kad bendrovės bankrotas būtų pripažintas tyčiniu siekia jos nemokumo administratorius ir kreditorius Kęstutis Ramanauskas.
A. Zakaras teismui aiškino, kad „Šviesos loftų“ bankrotą esą nulėmė ekonominės sąlygos.
„Viskas vyko Covid metu, viskas pabrango rinkoje per 6-9 mėnesius. Įvyko bankrotas ir esam, kur mes esam. Bankrotas nebuvo padarytas specialiai, visos pastangos buvo dedamos pirma išgelbėti kontorą, paskui kreditorius“, – tikino A. Zakaras.
Anot jo, K. Ramanauskas siūlė nupirkti viską projektą, bet pasiūlymas esą visiškai neatitiko rinkos sąlygų, tad atsisakius pastarasis, kurio apetitas esą buvo išaugęs nuo 11 iki 60 tūkst. eurų, vėliau užpyko.
„Ne kartą visiems kreditoriams siūlė mūsų dukterinė kompanija išpirkti ir atsiskaityti pilnai. Pirmu smuiku grojo Kęstutis, nesutiko, nes apetitai pas žmones buvo žymiai didesni. Įsivaizdavo, kad spausdami, panaudodami visus įmanomus instrumentus, spaudą, gali pasiekti. FNTT tikrino nuo galvos iki kojų, neturi jokių pretenzijų, neturime jokių bylų, buvo pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas, kuris nutrauktas. Nieko nedarėme nesąžiningai. Iš konteksto ištraukiami faktai. Visi sandoriai daromi sąžiningai, beveik visi vykdomi pas notarus, su vertintojais daromi. Tikslas buvo pastatyti objektą ir turėti galutinį rezultatą, bet dėl išorinių ekonominių priežasčių to padaryti nepavyko. Registrų centrui ataskaitos nepateikėme, bet tai nėra esmė. Čia pasekmė ir tema apie nieką“, – dėstė A. Zakaras.
Vyras tikino, kad esą visi kreditoriai galėjo atgauti „visus pinigus su galiojančiomis bankinėmis palūkanomis, bet tuo nepasinaudojo“, o dabar to padaryti jau neįmanoma, nes visa įmonių grupė bankrutuoja, tai neva „burbulas išsišaukė“.
Į nemokumo administratoriaus Vaitiekaus Novikevičiaus klausimus apie konkrečius sandorius A. Zakaras tiksliai neatsakė, vis aiškino, kad visi dokumentai yra perduoti administratoriui.
„Jūs turite teismui įrodyti, turite kreiptis į nemokumo administratorių ir prašyti leisti susipažinti su dokumentais. Yra aiškiai nurodyta, ką teismas turi išsiaiškinti. Turi būti pasisakoma dėl kiekvieno sandorio sudarymo aplinkybių, jų tikslų, ekonominio naudingumo, pasekmių, priežastinio ryšio. Turite įrodyti, kad ekonomiškai naudingi sandoriai. Dėl to ir yra pripažintas dalyvavimas būtinu“, – į tokia situaciją sureagavo bylą nagrinėjanti teisėja Kristina Domarkienė.
„Keistai atrodo, kai negauni atsakymų. Visur dėjo parašus. Nežinau, ar įmanoma tęsti, ar duoti laiko dar kartą susipažinti su bylos medžiaga. Pats teikė paaiškinimus, skundus, žino aplinkybes, pats paaiškinimuose nurodė. Viskas pateikta byloje. Klausimų turiu, bet nė vieno atsakymo negavau“, – reagavo ir V. Novikevičius.
Jam antrino ir byloje dalyvaujančio investicinio fondo „NuCapital“ advokatė Elena Neimo.
„Norint teisingai išnagrinėti bylą, reikia labai išsamiai aptarti faktus. Neįmano abstrakčiai atsakinėjant teisingai išnagrinėti bylą. Bylos tomuose yra visa medžiaga“, – sakė ji.
Teisėja, akcentuodama, jog teismas turi pareigą ne tik greitai, bet ir teisingai išnagrinėti bylą, sutiko tik dar vieną kartą padaryti pertrauką procese.
„Jei ir po to neteiksite paaiškinimų, teismas nagrinės pagal tai, kas yra byloje“, – akcentavo ji, pasiteiravusi, ar viskas aišku A. Zakarui.
„Beveik aišku. Tik vieną klausimą turiu. Ar galima gauti klausimyną?“ – reagavo pastarasis ir sulaukė paaiškinimo, kad niekas išankstinių klausimynų teisme nepateikinėja, o jis turi pagrįsti sudarytų sandorių ekonomiškumą ir naudingumą.
Kitas šios bylos posėdis jau numatytas tik liepos pabaigoje.
INFORMACIJA
UAB „Šviesos loftų“ užsakymu parengti projektiniai pasiūlymai, kuriais buvo numatoma kapitaliai suremontuoti penkis blokuotus garažo paskirties pastatus, esančius Šviesos gatvėje 13, 13A, 13B, 13C ir 13D, ir jų paskirtį pakeisti į gamybos ir gyvenamąją, buvo paviešinti prieš 2021 m. pavasarį. Skelbta, jog čia bus įrengti 52 loftai. „Šviesos loftai“ savo internetinėje svetainėje buvo nurodę, kad statybų pradžia planuojama 2021-ųjų rudenį, o projektą užbaigti ketinama 2022 m. II-III ketvirtį.
Tačiau jau 2022-ųjų vasarą „Atvirai Klaipėdai“ teko rašyti, kad dalis žmonių, susigundę šia reklama, teigė įtariantys papuolę ant sukčių kabliuko: projekto įgyvendinimas, jų teigimu, strigo, per metus statybos į priekį beveik nepasistūmėjo, su vystytojais nutraukus sutartis, avansinės įmokos jiems negrąžinamos ir kt. Publikaciją šia tema 2022-ųjų lapkričio pradžioje parengė ir 15min.lt. Jau to paties mėnesio pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas iškėlė šiai bendrovei bankroto bylą, tokia nutartis nebuvo apskųsta ir įsigaliojo gruodžio pradžioje.
Portalas delfi.lt yra rašęs apie panašią Auriaus Zakaro veiklą ir kitose bendrovėse.
KĄ JIS ČIA PASAKAS SEKA? PASIRAŠEME MES SUTARTĮ SU GARDA GROUP IR JOKIŲ PINIGŲ NEATGAVOME
Šis piktadarys padarė daugybę nusikaltimų, kuriuos bando nuslėpti, tačiau žurnalistai, kuriems tai rūpi, sudarė apie jį bylą, kurioje surinkta visa informacija. Skaitykite – būsite šokiruoti http://www.zakaras.monster