
Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-04-16 |
Iki šiol tik dėl savo vyro Igorio Udovickio verslo bei finansinės paramos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai viešumoje minėta klaipėdietė Olga Udovickaja, kartu su sutuoktiniu valdanti UAB „Ferteksos transportas“, viešai atsiskleidė naujame aplua.
Moteris antradienio vakarą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje pristatė šios įstaigos organizuojamame konkurse „Klaipėdos knyga“ dalyvaujantį savo leidinį, gimusį iš jos pomėgio.
Martyno Vainoriaus nuotr.
Atėjusieji anksčiau į bibliotekos salę nebuvo įleidžiami – paprašyta palaukti už durų, kol organizatoriai baigs parengiamuosius darbus. Atvėrus duris juos pasitiko arfos garsai bei ant drobių atspausdinti paveikslai, svečių buvo paprašyta balsuoti už labiausiai patinkantį.
Renginio vedėja paaiškino, kad O. Udovickajos knyga „Flowjelry“ yra nekomercinė, jos knygynuose nerasi, tik bibliotekose.
O. Udovickaja teigė, kad „Flowjelry“ – ne nauja patentuota meno kryptis, kaip minėjo vedėja, o jos „prekybinis brendas, užpatentuotas visose Europos šalyse“.
„Tai – mano meninės fantazijos. Gėles mylėjau visą gyvenimą. Baigiau Lietuvos muzikos ir teatro akademiją Vilniuje, turėjau koncertinę veiklą, šokau ir pramoginius šokius, po visų koncertų būdavo labai daug gėlių. Jos man žavesys, emocijos, gera nuotaika, kvapas. Namie niekada nebūna tuščios vazos. Nebūtina, kad vyras gėles padovanotų ar kad būtų proga, išsirenku jas pati ir mano namai pilni nuotaikos, aromatų“, – dalijosi moteris.
Už savo naują aistrą ji sakė turinti būti dėkinga COVID-19 pandemijai, kai buvo užsidariusios gėlių parduotuvės ir jų buvo galima įsigyti tik prekybos centruose. Vieną dieną iš ten vyras jai parnešęs nuostabių oranžinių rožių puokštę.
„Tai – mano mylimiausia spalva. Stovėjo jos taip ilgai, žiūrėjau ir galvojau – dar pora dienų ir jų neliks. Paėmiau žirkles, nukirpau galvutę, padėjau ant granito plokštės virtuvėje ir nusifotografavau. Padidinau, ir koks grožis atsiskleidė: kiekvienas lapelis turi atspalvį, formą. Bet pajutau, kad kažko trūksta, reikia daugiau papuošti. Uždėjau papuošalą, nusifotografavau ir kokia graži gavosi sagė. Čia buvo mano pirma meno kompozicija. Pirkau tulpes. Su vyru pusryčiaujame, žiūriu, kad krenta jų žiedlapiai, kaip rudenį lapai. Greitai surinkau, paėmiau ledams skirtą dubenėlį, įdėjau apyrankę, nusifotografavau ir gavosi vėl nauja kompozicija. Siunčiau savo pažįstamiems draugams, jie klausdavo, iš kur gaunu tokias atvirutes ir tada atskleidžiau, kad pati dariau“, – pasakojo O. Udovickaja.
Pasak moters, pasibaigus karantinui ji nuėjo pas vieną profesionalų fotografą, kuriam irgi patiko jos darbai. Pastarasis davė naudingų patarimų – pakeisti foną, dirbti su šviesomis.
„Įsigijau šviesos lempą, pradėjau kūrybiškiau daryti. Atsidarė gėlių parduotuvės, pradėjau pirkti, daryti kompozicijas. <…> . Pirma pamatau labai gražias gėles, jas nuperku ir man jau ateina į galvą fantazija. Greitai, nes gėlės gyvena tik porą dienų. <….> Namie vyro kabinete kabo Vyto Karaciejaus senamiesčio nuotrauka ant drobės – labai meniška, kūrybiška. Nusprendžiau, kad reikia nueiti pas jį ir prasidėjo mūsų bendradarbiavimas. Jis pernešė nuotraukas ant drobės. Pradėjau domėtis, ar kas nors tuo dar užsiiminėja Lietuvoje, Europoje. Gėlių dekoras visur yra, bet nieko panašaus neradau. Tada kreipiausi į tarptautinę juridinę kompaniją, kuri užsiima patentavimu ir paprašiau, ar gali patikrinti. 8-9 mėnesius tikrino ir gavau patentą „Flowjelry“, kuris yra iš trijų žodžių – gėlė, juvelyrika, uoga“, – dalinosi kūrėja tapusi verslininkė.
Pasak O. Udovickajos, po to, kai pasipylė užsakymai paveikslams, jai kilo mintis įamžinti savo darbus ir V. Karaciejus pasiūlė spaustuvę „Druka“.
„Druka“ pasakė, kad nominuos knygą konkursui. Nenorėjau iš pradžių, bet paskui pagalvojau, kodėl gi ne“, – sakė autorė.
Renginio vedėja pagarsino, kad O. Udovickaja kiekvieną darbą kuria pagal užsakymą, o uždarbį esą skiria socialinei paskirčiai.
Renginio metu verslininkė padovanojo du paveikslus. Vieną – Klaipėdos specialiajai mokyklai-daugiafunkciam centrui „Svetliačiok“, o kitą Kanto bibliotekos filialui, kuriame vyko renginys.
Iš veidelio-tikra Maša…
Kai vyras parnešė oranžinę puokštę, tai jaučiu buvo pagražinta dar juoda spalva ar ne? Nu vistiek kažkur tas spalvų darinys toks artimas Udovickiams, kažkoks prie širdies ane? :DDDD
Turtuolė o talentinga ir turinti Matymą moteris.. Gal dar neskūpa ir geraširdė tai jau visai būtų ne šiuolaikinio,, Ėlito” standartas:D)
Udovickių šeima tokia ir yra… Pagarba . Labai šaunu, kad atsirado toks pomėgis.
nebejuokinkite
Menas visada yra Menas ir jo perdaug nebūna. Reikia sveikinti tokius kūrėjus ir gerbti.
Apšikti komentaruose mes mokame, o štai reklamų užmaskuoti — vis dar ne.
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje. Tai čia Kaune ar Klaipėdoje vyko renginys?
„Kauno atžalyno“ dėl to, kad biblioteka Kauno g . Klaipėdoje.
Parašyta :” Klaipėdos miesto …..”
Pone Jonai, įsiskaitykite į tekstą ir pagaliau atraskite nuostabų bibliotekos filialą Kauno gatvėje! Ir pykčio bus mažiau…
“pažarnikas” su savo tyru kaip sazine feisu.
Ka tu cia svaigsti ekspertas.
a pazinai?
Buvo puikus renginys, Inteligentiškas ir jaukus. O turetumem klaipediečiai džiaugtis, kad yra kur nueiti, muzikos paklausyti, pasizmonet. Ir labai grazus gestas, kad dovanojo.
Gražus renginys. Įdėta daug pasiruošimo , darbo . Graži iniciatyva – dovanos bibliotekai ir daugiafunkciniam centrui. Grožio , spalvų fiesta .
O kokia baisi, galėtų kaip milionieriaus žmona atrodyti geriau, bet čia taip, tik pastebėjimas.
Pone, tai ir žiūrėkite į jas , kurioms Jums gražios, pagal Jūsų sampratą: Laisva, Bunke, Partikė, Butkutė, „šeškių” visa krūva… Klausykite ir e tik žiūrėkite, kol visai atbuksite…
tai ta pati, kuri Palangos kopose”dušines” pavertė ištaigingu vasarnamiu ?
Tikra nesąmonė, tai visai ne ji.
Jau čia kabinėjatės tik dėl to, kad jums nepatinka žodis „verslininkė” ir nelietuviška pavardė.
gali būti klausimas melu?
O renginys vyko rusu kalba?
Lietuviškai. Autorė taip pat kalbėjo lietuviškai.
to pačio norėjau klausti.