
Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-04-02 |
Bendrovė „Mano BŪSTAS“ skelbia, kad jos prižiūrimuose daugiabučiuose šiemet užfiksuota gerokai mažiau avarijų. Teigiama, kad ženklų incidentų mažėjimą lėmė nuosekli įmonės vykdoma daugiabučių priežiūra, dėmesys visoms inžinerinėms pastatų sistemoms bei, palyginti, šiltesnė žiema.
Per pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, bendrovės administruojamuose namuose avarijų sumažėjo net 40 proc. 2024 m. pradžioje buvo užfiksuoti 6239 avariniai iškvietimai, o šiemet – tik 3760.
Už „Mano BŪSTO“ avarinės tarnybos veiklą atsakinga Eglė Šlajūtė pabrėžia, kad avarijų skaičiaus mažėjimą lemia ne tik šiltesnės žiemos. Pasak jos, tai – kryptingos techninės priežiūros, inovatyvių sprendimų, nuoseklaus gyventojų konsultavimo bei nuolatinės inžinerinių sistemų patikros rezultatas.
„Taikome šiuolaikiškus sprendimus avarijų prevencijai: reguliariai tikriname vamzdynus, vertiname stogų būklę, užtikriname tinkamą daugiabučių eksploatavimą ir skatiname gyventojus atsakingai elgtis su savo turtu. Net ir nutikus avarijai reaguojame greitai – daugumą iškvietimų įvykdome per mažiau nei valandą. Visgi geriausia avarija – ta, kurios pavyksta išvengti, todėl nuolat investuojame į prevenciją“, – akcentuoja E. Šlajūtė.
Nors bendra avarijų statistika džiugina, didžioji jų dalis – apie 50 proc. – vis dar susijusi su vandentiekio ir kanalizacijos sistemomis. Viena dažniausių kanalizacijos avarijų priežasčių – susidėvėję vamzdynai ir atliekos juose. Specialistai klozetuose randa statybinių atliekų, higienos priemonių, maisto likučių ar net drabužių. Tokie veiksmai dažnai baigiasi užlietais rūsiais ar net žala kaimynams.
„Nuotekų avarijos – ne tik nemalonios, bet ir finansiškai skaudžios visiems gyventojams. Vien tik jų likvidavimas, priklausomai nuo sudėtingumo, gali kainuoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų eurų. O kur dar gyventojų patirti nuostoliai. Todėl labai svarbu prisiminti – klozetas nėra šiukšlių dėžė“, – pabrėžia „Mano BŪSTO“ atstovė.
Tuo metu vandentiekio avarijas vis dar lemia senos, susidėvėjusios vamzdynų sistemos, kurios dėl korozijos nebeatlaiko vandens slėgio. Dėl to gyventojai patiria nuostolių dėl užlietų patalpų. Ši problema ypač aktuali daugiabučiuose, statytuose prieš pusšimtį ir daugiau metų.
Pasak E. Šlajūtės, įmonės specialistai kasmet tikrina vamzdynų būklę ir siūlo gyventojams sprendimus, kurie padėtų išvengti brangių ir pasikartojančių gedimų. Vis dėlto norint įgyvendinti šiuos sprendimus, reikia daugiau nei pusės namo gyventojų pritarimo.
Teigiama, kad kompleksiškai atnaujinus vamzdynus ir taikant modernias technologijas bei kokybiškas medžiagas, jie gali tarnauti dešimtmečius be papildomų rūpesčių.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Parašykite komentarą