Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-02-19 |
Kiekvienas asmuo, turintis informacijos apie galimai padarytą korupcinę nusikalstamą veiką, kviečiamas pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Nors 2024 m. buvo gauta mažiau pranešimų (5 529 pranešimai), lyginant su 2023 m. (6 599 pranešimai), tačiau teigiama, jog pranešimai tampa išsamesni, didesnė dalis informacijos naudojama korupcijos prevencijos tikslais, taip pat perduodama kitoms atsakingoms institucijoms, kurios imasi atitinkamų veiksmų.
Dominuojančios pranešimų sritys išlieka valstybės valdymas, regioninė politika ir viešasis administravimas (įskaitant savivaldą ir politinę veiklą, lobizmą), teisingumas, aplinka, miškai ir klimato kaita, viešieji finansai ir oficialioji statistika, sveikata, socialinė apsauga ir užimtumas.
„Lyginant dominuojančias pranešimų sritis su prioritetinėmis tarnybos veiklos sritimis, kaip jos buvo apibrėžtos 2024 metams – didžioji dalis sutampa, kas leidžia daryti išvadą, jog tarnyba ir visuomenė antikorupcinės veiklos prioritetus mato panašiai. Kalbant apie gaunamų pranešimų skaičių, nors jų ir buvo mažiau nei 2023 m., tačiau pastebime, kad pranešimai tampa išsamesni, dėl ko efektyviai informacija gali būti naudojama ne tik atliekant ikiteisminius tyrimus, bet ir įgyvendinat korupcijos prevenciją“, – sako STT Tyrimų koordinavimo valdybos vadovė Rūta Kaziliūnaitė.
Jeigu asmens suteikta informacija apie korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką yra vertinga, padėjo atskleisti, užkardyti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, toks asmuo gali būti paskatinamas vienkartine pinigine išmoka. 2024 m. buvo atlyginta 23 asmenims, jiems išmokėta daugiau nei 22 tūkst. eurų.
2024 m. iš gautų asmenų pranešimų pradėta net 39 proc. daugiau ikiteisminių tyrimų (2024 m. pradėti 72 ikiteisminiai tyrimai, kai tuo tarpu 2023 – 44). Anonimiškai buvo pateikti 420 (7,6 proc.) pranešimų. Taip pat gauti 34 pranešimai iš viešajame sektoriuje dirbančių darbuotojų, kurie pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnį privalo pranešti teisėsaugos institucijoms (prokuratūrai, STT arba kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai,) apie jiems žinomas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. STT nagrinėti 4 pranešimai, pateikti asmenų, kurie pripažinti pranešėjais, vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymu.
INFORMACIJA
Pranešti STT apie žinomus korupcijos atvejus galima šiais būdais: interneto svetainėje www.stt.lt, „Pranešk STT“ linija (8 5) 266 3333, el. paštu pranesk@stt.lt, atsiuntus pranešimą paštu ar atvykus į artimiausią STT padalinį. Visais pranešimų pateikimo atvejais yra užtikrinamas pranešimą pateikusio asmens konfidencialumas.
Parengta pagal pranešimą spaudai
Jei STT skaitytų „Atvirą Klaipėdą”, darbo turėtų, bet, deja…..
https://www.lrt.lt/naujienos/lrt-tyrimai/5/900096/klaipedos-uoste-rysiu-ir-interesu-voratinklis-iv-dalis-patikslinta
https://www.atviraklaipeda.lt/2023/08/07/automobilio-remonto-istorija-turetu-kainuoti-ir-posta/
https://www.atviraklaipeda.lt/2024/02/06/mero-nepasitikejimui-subresti-reikia-beveik-pusmecio/
https://www.atviraklaipeda.lt/2025/01/29/klaipedos-energija-stebes-ir-darius-butvydas/