Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-02-13 |
„Philip Morris“ praėjusią savaitę vyko profsąjungos inicijuotas susirinkimas ir pranešė, kad fabrikas uždaromas“, – tokios žinutės sulaukė „Atvira Klaipėda“.
„Philip Morris Lietuva“ profesinės sąjungos pirmininkas Žydrūnas Mineikis tikina, kad tokios kalbos yra nepagrįstos. Tuo metu vienas iš „Philip Morris Baltic“ vadovų teigia, jog „priimant sprendimus dėl ateities daug kas priklausys nuo valstybės požiūrio“.
„Informacijos apie pasitraukimą tikrai nėra, ne taip interpretuojama. Įmonė teikia profsąjungai informaciją apie tai, kad gali keisti ir Europos Sąjungos, ir Lietuvos teisinio reglamentavimo aplinka, akcizų politika. Suprantama, kad dėl to truputį yra neramu, bet jokių sprendimų dėl gamybos iškėlimo nėra. Anot vadovybės, bus žiūrima, kaip viskas toliau vystysis ir Lietuvoje, ir Europos Sąjungoje. Direktyvų projektai turėtų būti pateikti metų gale, tada prasidės konsultacijos, bus galima pateikti ir mūsų profesinės sąjungos, ir pavienes nuomones“, – sakė Ž. Mineikis.
ATNAUJINTA. „Philip Morris Baltic“ išorinių reikalų direktorius Baltijos šalims Liudas Zakarevičius šią situaciją komentuoja abstrakčiau.
„Philip Morris“ visame pasaulyje yra tvirtai įsipareigojusi kurti bedūmę ateitį. Siekdama jos kompanija priima mokslu pagrįstus sprendimus ir investuoja į inovacijas. Taip palaipsniui pereiname prie bedūmių gaminių. Šis pokytis akivaizdus, mat jau dabar Europoje telikę du vien cigaretes gaminantys fabrikai. Jų ateitis dvejopa – jie būtų arba uždaromi, arba konvertuojami į bedūmių produktų gamybą. Ateities plėtros vertinimas vykdomas ir priimant sprendimus dėl ateities daug kas priklausys nuo valstybės požiūrio – ar sprendimai dėl priklausomybių bus priimami remiantis mokslu ar išankstiniais nusistatymais“, – cituojamas jis „Atvirai Klaipėdai“ atsiųstame komentare.
Pernai jis Eltai kalbėjo, jog fabriko Klaipėdoje ateitis priklausys nuo teisinės aplinkos.
Pasak Ž. Mineikio, profesinei sąjungai priklauso per 50 proc. dirbančiųjų.
„Socialinis dialogas yra tikrai aukštame lygyje, o kolektyvinė sutartis yra viena geriausių privačiame sektoriuje“, – teigė Ž. Mineikis.
„Sodros“ pateikiamais duomenimis, „Philip Morris Lietuva“ gruodį dirbo 542 žmonės, vidutinis darbo užmokestis čia siekė 4076,5 Eur.
Įmonės pardavimo pajamos 2023-aisiais siekė 92,1 mln. eurų, grynasis pelnas – 12,1 mln. eurų. Pernai rudenį skelbta, kad „Philip Morris Lietuva“ eksportuoja 98,1 proc. produkcijos, o pagrindinės eksporto rinkos dabar yra Europoje ir Azijoje.
„Philip Morris International“ į Klaipėdą atėjo 1993 metais, kai už 65 proc. Klaipėdos tabako fabriko akcijų sumokėjo 12,5 mln. dolerių. Naujasis fabrikas Vilniaus plente duris oficialiai atvėrė 1997-ųjų rugsėjo 16 d.
Uzteks tos propagandos. Jei ekaporttuoja 98% produkcijos, tai kokie cia dar Lietuvos valstybes sprendimai jiems idomus. Tiesiog nori pelna pasididinti is maziau sumokamo akcizo.