Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-02-10 |
Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus teikia žurnalisto, kraštotyrininko Deniso Nikitenkos kandidatūrą garbės apdovanojimui – Klaipėdos miesto vėliavai – gauti.
„Miesto vėliava bus įteikta iškilmingo Vasario 16-osios minėjimo metu už išskirtinę pilietinę iniciatyvą 2024-uosius paskelbti Švyturių metais ir už reikšmingą indėlį įgyvendinant kultūrinę minėjimo programą, puoselėjant, kuriant marinistinės kultūros tradicijas bei skatinant jūrinio identiteto visuomenėje formavimąsi“, – rašoma mero teikime.
Mero teikime nurodoma, kad D. Nikitenka 2023 m. sausio 29 d. šiaurinio molo pabaigoje atrado išlikusią Baltojo švyturio stovėjimo vietą su XIX a. molo sienelėmis, pakopomis ir kitais elementais. Po savaitės jis išsiuntė raštą Kultūros paveldo departamentui „Dėl Klaipėdos šiaurinio molo XIX a. pab. atkarpos ir jos fragmentų su Baltojo švyturio vieta išsaugojimo“. Tų metų rugsėjį jis išsiuntė pasiūlymą Klaipėdos ir Neringos miesto savivaldybėms dėl Švyturių metų 2024-aisiais paskelbimo. Pernai buvo išleista jo knyga „Baltojo švyturio fenomenas” (leidėjas – Mažosios Lietuvos istorijos muziejus).
Taip pat nurodoma, jog 2024 m. Deniso Nikitenkos iniciatyva ir remiantis jo medžiaga, sukurtais tekstais (sukurti 7 skirtingi motyvai, šablonai), neatlygintinai Klaipėdos miesto savivaldybės administracija užsakė, pagamino ir miesto erdvėse pastatė Švyturių metų 2024 socialinės reklamos stendus. Pabrėžiama, jog neatlygintinai suteikta vaizdinė medžiaga Savivaldybės 2024 m. kalendoriui, atvirukų su Baltuoju švyturiu gamybai, nurodomi ir kiti šio žurnalisto nuopelnai uostamiesčiui.
Per šią Savivaldybės tarybos kadenciją jos Kolegija renkasi tik dėl vieno klausimo – sutarti, kam įteikti garbės apdovanojimą – Klaipėdos vėliavą, kuri tradiciškai teikiama per Vasario 16-osios minėjimo iškilmes. Nors jos paskirtis – priimti strateginius sprendimus.
Puiku. Šis žmogus pagaliau įvertintas!