Lietuvių kalbos mokosi dėl studijų, verslo ar meilės

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2025-01-31

„Kiekviena akademija yra ypatinga, nes į ją atvyksta daugybė lietuvių kalbos entuziastų, kurie įkvepia ir mus pačius. Džiugu matyti, kad lietuvių kalba domina žmones iš įvairių pasaulio kampelių. Tai įrodo ir didelis paraiškų skaičius – vien į Švietimo mainų paramos fondo finansuojamas vietas sulaukėme daugiau nei 90 paraiškų, tačiau stipendijų buvo skirta vos 24“, – teigia Klaipėdos universiteto (KU) Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė dr. Kristina Blockytė-Naujokė.

KU nuotr.

Penktadienį KU įvyko iškilminga Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijos uždarymo šventė. Šiemet žiemos akademija dar kartą pasiekė rekordą – intensyviuose lietuvių kalbos kursuose dalyvavo beveik 200 kursantų iš 22 pasaulio šalių: Indonezijos, Taivano, Brazilijos, Suomijos, Azerbaidžano, Sakartvelo, Filipinų, Kinijos, Kolumbijos, Vengrijos, Argentinos, Prancūzijos, Norvegijos, Izraelio, Anglijos, Ukrainos ir kitų šalių. Didžiąją dalį kursantų sudarė ukrainiečiai, kuriems buvo skirtas specialus integracinis projektas.

Šių metų akademijos išskirtinumas – speciali grupė Lotynų Amerikos lietuvių bendruomenei, kurioje 20 kursantų iš Argentinos, Urugvajaus, Kolumbijos ir Brazilijos lietuvių kalbos mokėsi ispanų kalba. Didelis susidomėjimas šia iniciatyva paskatino planus tęsti bendradarbiavimą ir pavasario semestre bei formuoti naują grupę vasaros akademijoje.

Priežastys, kodėl kursantai nusprendė mokytis lietuvių kalbos – labai įvairios: nuo akademinių tikslų iki asmeninių istorijų, kurios neretai stebina ir pačius organizatorius.

„Turime labai skirtingų kursantų. Vieni – akademikai, kurie dirba ar studijuoja užsienio universitetuose ir kurių veikla susijusi su lingvistika, kalbų tyrinėjimu. Kiti – vadinamieji „meilės imigrantai“, kurie Lietuvoje kuria šeimas ir dėl to jiems svarbu išmokti vietinę kalbą. Trečia kategorija – verslininkai, planuojantys savo veiklą Lietuvoje ir suvokiantys, kad kalbos mokėjimas yra būtinas sėkmingai integracijai. Bet būna ir itin įdomių, netikėtų atvejų. Pavyzdžiui, vienas kursantas iš Meksikos pirmą kartą išgirdo lietuvių kalbą klausydamasis Andriaus Mamontovo dainos. Jam kalba labai patiko, tad nusprendė ją išmokti. Ir ne tik pramoko – jis sistemingai mokėsi ir perėjo praktiškai visus kalbos mokymosi lygius“, – pasakoja centro vadovė.

KU Lituanistikos ir užsienio kalbų centras sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Vien 2024 m. čia lietuvių kalbos mokėsi rekordinis skaičius kursantų – 727 užsieniečiai.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos: | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Elito subkultūra

Kiekvienoje kultūroje tarpsta įvairios subkultūros, kurias įdomu panagrinėti ir pakomentuoti. Pradėsiu nuo Lietuvos elito. Visuomenės aukštuomenė, kaip ir valdžia, pareina ...
2025-05-10
Skaityti daugiau

Švietimas

Klaipėdos universitetas prisidės prie gynybos technologijų vystymo

Klaipėdos universitetas (KU) prisijungė prie naujų gynybos technologijų vystymo iniciatyvos. Vilniuje vykusios tarptautinės gynybos technologijų konferencijos „Baltic Miltech Summit“ metu ...
2025-05-09
Skaityti daugiau

Regionas

Macikuose pagerbė totalitarinių režimų aukas (1)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Šilutės rajone, Macikuose, dalyvavo Antrojo pasaulinio karo pabaigos Europoje 80-ųjų metinių minėjime ir totalitarinių ...
2025-05-08
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

undefined
undefined
undefined
Loading
Share This