Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2025-01-27 |
Klaipėdos policija pranešė, kad neblaivus prie vairo sustabdytas Klaipėdos apygardos teismo teisėjas, jam nustatytas lengvas girtumas.
Jis įkliuvo sekmadienį, apie 10.11 val., Herkaus Manto gatvėje, vykdant policinę priemonę, vairuodamas automobilį „Honda“.
1967 metais gimusiam teisėjui nustatytas 1,07 prom. neblaivumas (lengvas girtumas). Klaipėdos apygardos teisme yra vienintelis šiais metais gimęs teisėjas Almantas Padvelskis, šiuo metu laikinai vadovaujantis Civilinių bylų skyriui. Jis pirmadienį ryte turėjo nagrinėti vieną bylą, tačiau jos šalims buvo pranešta, kad teisėjas susirgo.
Klaipėdos apygardos teismo atstovė Dovilė Saulėnienė Eltai sakė, kad teisėjas dabar laikinai nedirba, bylų nenagrinėja, pasiėmė kelių dienų atostogas.
„Teisėjas informavo teismo pirmininką, o pirmininkas informavo Teisėjų tarybą. Mes dabar laukiam medžiagos iš policijos. Tada teismo pirmininkas spręs dėl kreipimosi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, kai bus gauta medžiaga ir pasitvirtins informacija“, – Eltai sakė D. Saulėnienė.
Dėl šio atvejo pradėta administracinė teisena. Už tai gresia bauda nuo 800 iki 1100 eurų. Taip pat privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienerių iki pusantrų metų arba nuo 6 mėnesių iki metų su draudimu vėliau iki metų ar pusantrų vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.
Teismų įstatyme numatyta, kad teisėjas atleidžiama iš pareigų, kai savo poelgiu pažemina teisėjo vardą. Teisėjo vardą žeminančiu poelgiu laikomas su teisėjo garbe nesuderinamas ir Teisėjų etikos kodekso reikalavimų neatitinkantis poelgis, kuriuo pažeminamas teisėjo vardas bei kenkiama teismo autoritetui. Apygardos teismų teisėjus atleidžia prezidentas. Dėl teisėjo atleidimo iš pareigų prezidentui pataria Teisėjų taryba. Kai prezidentas priima dekretą kreiptis į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti teisėją iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo, teisėjo įgaliojimai sustabdomi, iki bus priimtas sprendimas dėl teisėjo atleidimo iš pareigų.
Pirmadienį popiet prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog Prezidentūra dar nebuvo gavusi su šiuo įvykiu susijusių dokumentų.
„Prezidentas priims sprendimą, kai susipažins su tokiais dokumentais“, – sakė patarėjas.
„Galiu patvirtinti, kad toks faktas mums žinomas. Kreipsimės informacijos dar į policiją, nes oficialiai iki šiol nesam informuoti. Gavus informacijos, bus informuotas prezidentas ir Teisėjų tarybos nariai. Paprastai prezidentas kreipiasi dekretu dėl įgaliojimų sustabdymo. Bent jau tokia praktika buvo. Mes reaguojam principingai, reikalaujam informacijos ir ją vertinam. Nedžiugina tokios situacijos ir atvejai“, – Eltai sakė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas, Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotojas Nerijus Meilutis.
Su pačiu teisėju jam neteko bendrauti.
Į tokią naujieną pirmadienio rytą sureagavo ir Teisėjų taryba, išplatinusi pranešimą. Anot jos, šiuo metu pateiktas užklausimas policijos generaliniam komisarui. Medžiaga dar negauta.
„Teisėjų taryba siekia, kad teisėjų veikla tiek profesinėje, tiek asmeninėje erdvėje atspindėtų aukščiausius etikos, moralės ir teisės standartus bei principingai ir nuosekliai tą įgyvendina. Gavę medžiagą nedelsiant spręsime dėl tolimesnių veiksmų“, – pranešime cituojamas N. Meilutis.
Teisėjų taryba žada, kad apie šio incidento eigą visuomenė bus informuota, kai tik bus gauta išsamesnė informacija.
A. Padvelskis 1990 m. Vilniaus universitete įgijo teisininko kvalifikaciją. 1990-1993 m. dirbo Ukmergės rajono prokuratūroje stažuotoju, vyr. prokuroro padėjėju. 1993-1997 m. buvo Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėju, 1997- 2000 m. – Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininku. Klaipėdos apygardos teisme dirba nuo 2000-ųjų.
Kuris kelia didesnį pavojų, tas, kurs truputį išgėręs ir neviršija leistino greičio, ar tas, kuris blaivas mieste skrenda 105km/h greičiu?
O tau būtų didelis skirtumas, kuris iš jų tavo vaiką užmušė?
Ką rašytumėt kai toks fruktas girtas užmuštų jūsų vaiką?
Bausmė , žinoma, bus pati griežčiausia, nes bus vertinamas tik šis jo pažeidimas, niekam nebus įdomu, kokios jo profesinės ir žmogiškos savybės . O jos tikrai vertos įvertinimo.
Gerovės valstybėje teisėjai neturėtų daug darbo, nesisvaigintų ir nevairuotų patys automobilių. Tačiau gerovės valstybėje teisėjas, ar kitas asmuo bus nubaustas kaip griežčiausiai pažeidęs gerovės valstybės santvarkos režimą.
Pagarba šiam teisėjui. Labai gaila būtų, jei jį atleistų. Stiprybės.
Yra labai blogai, Almantai, tačiau ne pasaulio pabaiga. Esi geras vyras, būsi puikus advokatas.
Išmintingas teisėjas, atleisti negalima, pasigailėti!
Taigi sekmadienis, ne darbo diena, tai teiosėjas truputi ir truktelėjo… Tai visai nieko tokio, jei tik tokie nusižengimai būtų, tai teismus žmonės gerbtų, juk jis taip pat tik žmogus, gal teisėjo mantija šiek tiek susuko protą.
Būtų „nieko”jei nebūtų vairavęs automobilio,būnant teisėju tuti suprasti kokios pasekmės laukiai,o gal dar
blogiau jis pasijautė nebaudžiamas?