Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-12-23 |
Šiais metais rugsėjo 1 d. – lapkričio 20 d. per akciją „Saugom lašišą“ Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai surengė 244 reidus, kurių metu patikrino 1386 žvejus mėgėjus ir 15 žvejų verslininkų. Iš nustatytų 176 pažeidimų 50 procentų sudaro šiurkštūs pažeidimai, o žala aplinkai siekia 69 526 eurus.
Didžiausia dalis nustatytų šiurkščių pažeidimų buvo padaryti naudojant draudžiamus mėgėjų žvejybos įrankius – iš viso 60. Daugiausia tokių pažeidimų nustatė Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai – 25 ir Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai – 19.
Vienas iš didžiausių pažeidimų buvo fiksuotas lapkričio viduryje, kai asmuo brakonieriavo Minijos ichtiologiniame draustinyje. Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, gavę teismo leidimą pateikti į gyvenamąsias patalpas, patikrino asmenį, įtariamą neteisėta žvejyba, ir jo namuose rado 16 neteisėtai pagautų lašišų ir jų dalių, tinklų. Už neteisėtą žvejybą asmeniui teks sumokėti beveik 47 tūkst. eurų žuvų ištekliams padarytą žalą.
Siekdami užkardyti pažeidimus neteisėtais žvejybos įrankiais, aplinkosaugininkai vykdė prevencinius reidus, rinko informaciją apie draudžiamus žvejybos įrankius, tikrino turgaviečių prekeivius, internetinius skelbimus. Per patikrinimus pareigūnai nustatė 23 pažeidimus, kai buvo neteisėtai laikomi ar realizuojami ne mėgėjų žvejybos įrankiai ir 5 atvejus, kai buvo neteisėtai prekiaujama mėgėjų žvejybos metu pagautais laimikiais.
Daugiausia, t. y. 14 pažeidimų buvo nustatyta Klaipėdos valdybos pareigūnų, kai buvo neteisėtai laikomi neteisėtai laikomi ar realizuojami ne mėgėjų žvejybos įrankiai.
Smulkių mėgėjų žvejybos pažeidimų per akcijos laikotarpį buvo nustatyta nedaug – 32, pvz.: žvejų, nesurinkusių šiukšlių žvejybos vietose, viršijančių žvejybos įrankių skaičių arba žvejojusių be žvejo mėgėjo bilieto. Taip pat buvo fiksuoti ir kiti aplinkosauginiai pažeidimai – iš viso 52.
Parašykite komentarą