Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-12-06 |
Gruodžio 12 d. 16 val. Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks pokalbis-diskusija parodoje „Paveldas – mano, visuomenės, valstybės?“
Lietuvos nacionalinio muziejaus parengta paroda sulaukė visuomenės, muziejininkų, paveldosaugininkų dėmesio dėl čia keliamų šiuo metu aktualių klausimų, susijusių su randamų ar nelegaliais būdais įgytų kilnojamųjų kultūros vertybių teisiniu reguliavimu, radėjų teisėmis ir pareigomis bei vertybes saugančių institucijų galimybėmis.
Paroda „Paveldas – mano, visuomenės, valstybės?“ paskatino surengti pokalbį-diskusiją šia tema. Pasirinkti pranešėjai susitikimo dalyviams suteiks galimybę gauti atsakymus į įvarius iškylančius klausimus. Ar visuomet metalo ieškiklių naudojimas yra legalus? Ar galima metalo ieškikliu naudotis kaimyno lauke, o gal tik kasinėti savame miške? Ar galima archeologinius radinius pasilikti, o galbūt juos verta parduoti? O jei atiduoti, tai į ką ir kur kreiptis?
Pasak organizatorių, šio renginio tikslas – pristatyti gerąją ir blogąją patirtis bei priminti, kad kiekvienas iš mūsų turėdamas teisę apsispręsti, pagalvotų apie pilietišką elgesį ir mūsų visų bendrą praeitį.
Į pokalbį-diskusiją kviečiami visi tie, kam aktuali ši tema ir kurie tikisi išgirsti atsakymus į jiems rūpinčius klausimus iš archeologų, paveldosaugos specialistų, muziejininkų ir kitų specialistų, tiesiogiai susijusių su paveldo išsaugojimu.
Emilijus Petukauskas, asociacijos „Metalo ieškiklių naudotojų klubas“ pirmininkas, pasisakys tema „Į pagalbą archeologams su metalo detektoriumi“, kurioje pateiks trumpą oprganizacijos veiklos apžvalgą, atradimus, perspektyvas.
Tuo metu Ričardas Dediala, Kultūros paveldo departamento Veiklos koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas, kalbės apie tai, ar metalo detektoriai mėgėjų rankose atneša žalą ar naudą bei aptars teisinį reglamentavimą ir iššūkius.
Diskusiją moderuos Laisvūnas Kavaliauskas, Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vyriausiasis specialistas, bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius dr. Jonas Genys.
Dalyvavimas renginyje nemokamas.
Parašykite komentarą