Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-12-01 |
Lapkričio 18–22 dienomis Klaipėdos Baltijos gimnazija džiaugėsi galėdama priimti mokinių ir mokytojų grupę iš Lycée Bellevue (Le Mans, Prancūzija) tarptautinės mainų programos metu vykdant Erasmus+ projektą.
Savaitės trukmės viešnagė buvo turtinga kultūrinės, idėjinės ir mokymosi patirties, skirta skatinti bendradarbiavimą ir supratimą tarp abiejų šalių mokinių.
Organizatorių nuotr.
Programa prasidėjo šiltu sutikimu Klaipėdos Baltijos gimnazijoje. Mokiniai ir mokytojai pristatė savo regionus bei mokyklas, po to vyko įtraukiantis susitikimas su Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokinių taryba. Dieną vainikavo įdomi diskusija apie tai, ar mokinių taryboms reikėtų suteikti galimybę savarankiškai organizuoti mokyklos renginius.
Visos dienos buvo pilnos edukacinių vizitų ir kultūrinių patirčių. Lankytasi Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, kur diskutuota apie socialinių tinklų ir tradicinio švietimo įtaką jaunimui. Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre nagrinėjome mokinių tarybų vaidmenį ugdymo įstaigos biudžeto paskirstyme. Klaipėdos universitete kartu su studentų sąjungos nariais diskutuota, ar aktyvus dalyvavimas socialinėje veikloje padeda pasiekti sėkmę asmeniniame ir profesiniame gyvenime, o Klaipėdos verslo kolegijoje – apie dirbtinio intelekto poveikį švietimui.
Karjeros diena Baltijos gimnazijoje buvo gausi įvairiais pranešimais, kūrybinėmis dirbtuvėmis bei diskusijomis, o vienas įdomiausių renginio momentų svečiams buvo kultūrinio šoko dirbtuvės, kurias vedė LCC tarptautinio universiteto studentės. Remdamosi savo patirtimi, studentės aptarė kultūrinių aplinkų skirtumus ir iššūkius, su kuriais susiduriama prisitaikant prie naujos aplinkos ir kaip juos įveikti.
Be akademinių diskusijų dalyviai turėjo galimybę pažinti Klaipėdos grožį ir jos apylinkes. Ekskursijos po Klaipėdos senamiestį, Palangos pajūrį bei boulingo vakaras skatino draugystę ir sukūrė nepamirštamus įspūdžius.
Visos savaitės metu mokiniai dalyvavo diskusijose apie aktualius klausimus, tokius kaip rinkimų amžiaus sumažinimas iki 16 metų ir socialinių/pilietinių valandų vaidmenį švietime. Šios diskusijos skatino kritinį mąstymą, komandinius gebėjimus ir įvairių perspektyvų pasidalijimą.
Programa baigėsi apsilankymais Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijoje „Apskritasis stalas“ ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos Caritas. Dalyviai apmąstė savo bendrą patirtį, pabrėždami pasaulinės pilietybės ir abipusės pagarbos svarbą.
Ši mainų programa buvo ne tik patirties pasidalijimas – tai buvo jaunimo, švietimo ir kultūrinio supratimo šventė. Klaipėdos Baltijos gimnazija tikisi ateityje organizuoti daugiau tokių renginių, stiprindama ryšius tarp valstybių ir ruošdama mokinius globalizuotam pasauliui.
Parašykite komentarą