Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-29 |
Uostamiesčio savivaldybė, tęsdama bendradarbiavimą su Klaipėdos rajono savivaldybe, sutarė dėl ūkio išlaidų kompensavimo už rajone gyvenančius vaikus, besimokančius Klaipėdos miesto biudžetinėse švietimo ir sporto įstaigose pagal neformaliojo švietimo programas.
„Dažnai sulaukdavome nusiskundimų, kad rajono vaikai užima miesto vaikų vietas, mūsų požiūris visiškai kitoks, todėl ieškome bendrų sąlyčio taškų su Klaipėdos rajono savivaldybe. Dar pernai gruodį su meru Broniumi Markausku aptarėme situaciją ir susitarėme dėl naujų kompensavimo principų. Kitaip tariant, Klaipėdos rajono savivaldybė įsipareigotų kompensuoti už rajone gyvenančius vaikus, kurie pagal išduotus siuntimus lanko Klaipėdos miesto neformaliojo švietimo įstaigas. Ši tvarka sumažintų miesto savivaldybės finansinę naštą, susijusią su paslaugu teikimu rajono vaikams“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Pagal įsigalėjusią naują tvarką, būtų patvirtintos šios vieno mėnesio vidutinės ūkio išlaidų kompensavimo kainos už vieną vaiką: sporto neformaliojo vaikų švietimo įstaigose – 159 eurai, neformaliojo vaikų švietimo centruose – 128 eurai, neformaliojo vaikų švietimo mokyklose – 269 eurai. Nustatant šiuos tarifus, buvo atsižvelgta į 2023 metais faktiškai patirtas išlaidas iš miesto savivaldybės biudžeto, išlaidas už neformaliojo vaikų švietimo įstaigų pastatų išlaikymą, darbuotojams išmokėtus atlyginimus ir kitas išlaidas susijusias su prekėmis, komandiruotėmis, ryšiais ir kitomis paslaugomis.
Klaipėdos rajono savivaldybė, išduodama siuntimus, sutinka atlyginti išlaidas tiktai tiems vaikams, kuriems negali suteikti reikalingų neformaliojo ugdymo paslaugų Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo ir sporto įstaigose.
Spalio 1 d. duomenimis, Klaipėdos miesto savivaldybės neformaliojo švietimo įstaigose buvo ugdomi 9 102 vaikai. Iš jų 952 vaikų gyvenamoji vieta deklaruota rajone.
Klaipėdos miesto savivaldybė yra steigėja dešimties biudžetinių neformaliojo vaikų švietimo įstaigų: Juozo Karoso muzikos mokyklos, Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Adomo Brako dailės mokyklos, Karalienės Luizės jaunimo centro, Moksleivių saviraiškos centro, Vaikų laisvalaikio centro, Lengvosios atletikos mokyklos, „Viesulo“ sporto centro, „Gintaro“ sporto centro ir Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos
O kaip dėl formaliojo?
Ir kodėl bandoma tik simptomą, o ne ligą pagydyti (atsiprašau už tokį apibūdinimą)? Kodėl nėra keliamas klausimas ar miesto savivaldybės vaikai nepatenka į miesto įstaigas, nes į jas patenka ne miesto savivaldybės vaikai?..