Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-22 |
Klaipėdos Kultūros fabrikas šiemet švenčia veiklos 10-metį ir lapkričio 29 dieną rengia tarptautinę konferenciją bei parodą „Kultūra, technologijos, intelektas: lūžio taškai“.
2014 m. buvusio tabako fabriko pastate po rekonstrukcijos įsikūręs Kultūros fabrikas per šį laiką pakvietė į daugiau nei 9 tūkstančius renginių kultūros ir verslumo temomis, čia veikiančio verslo ir kūrybos inkubatoriaus studijose rezidavo per 400 kūrybinių verslų ir pradedančiųjų profesionalų.
Kultūros fabriko vadovė Raimonda Masalskienė sako, kad esminė įstaigos misija nuo pirmų dienų buvo sudaryti palaikančias ir įkvepiančias sąlygas dirbti naujos kartos meno ir kultūros profesionalams.
„Mums svarbu ne tik užtikrinti kūrėjams lengvatines erdvių sąlygas, bet ir čia veikiančių kūrėjų santykį su miestu ir publika. Stengiamės, kad čia susitiktų kuo įvairesnių patirčių kūrybininkai bei menininkai, kuriuos vienija prioritetinė vertybė – laisvė kurti ir veikti“, – pranešime cituojama R. Masalskienė.
Klaipėdos jaunimo teatro direktorius Tomas Jankauskas teigia, kad Klaipėdoje nėra kitų tokių erdvių, kuriose savo veiklą galėtų plėtoti nevyriausybinio sektoriaus atstovai. Jei ne Kultūros fabriko suteikiamos sąlygos, tektų dirbti kur kas nepatogesnėmis aplinkybėmis – mokėti didelę nuomą už administracines patalpas ar spektaklių rodymo erdves.
„Kultūros fabrike mes radome savo žiūrovą. Čia patogu ne tik rodyti spektaklius, bet ir susitikti su mūsų žiūrovais neformaliam bendravimui“, – pasakojo T. Jankauskas.
Kinas – dar vienas svarbus Kultūros fabriko veiklos aspektas. Čia veikia virtualios realybės kino erdvė „Hexa cinema“, šiuo metu demonstruojamas virtualios realybės projektas „Angelų takais“ ir įsikūręs kino teatras „ArleKinas“. Jo steigėja Erika Godlevska prisimena, kad Klaipėdoje ilgą laiką nebuvo erdvės, kurioje žiūrovai galėtų mėgautis aukštos kokybės autoriniais ir nepriklausomais filmais.
„Kultūros fabriko erdvė suteikė puikias galimybes realizuoti šią viziją, gavome lanksčias ir kūrybiškas darbo sąlygas. Veiklos metai parodė, kad žiūrovai vertina intymesnį ir asmeniškesnį bendravimą su kino kūrėjais, alternatyvų repertuarą ir galimybę giliau patirti kino meną“, – sako E. Godlevska.
Šiuo metu Kultūros fabrike nuolat vyksta įvairūs seminarai, konferencijos ir dirbtuvės, kuriose gerų idėjų turintys kūrėjai ir verslininkai tobulina veiklos pradžiai reikalingus įgūdžius. Čia organizuojami mokymai apie grafikos dizainą, finansų valdymą, informacines technologijas, reklamos kūrimą, socialinių tinklų valdymą.
Kultūros fabrikas drauge su Klaipėdos miesto savivaldybe jau keletą metų organizuoja vienerių metų trukmės mentorystės programą, į kurią kviečia prisijungti pradedančiuosius kūrybinius verslus, kūrybinius startuolius ir jaunuosius menininkus. Programos metu dalyviams yra suteikiama nemokama darbo vieta, patyrusių mentorių ir konsultantų pagalba.
Parašykite komentarą