Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-21 |
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos sukurtas elektroninis Krašto paveldo gidas šiemet mini 10 metų sukaktį. Ta proga savo lankytojus jis pasitinka atsinaujinęs.
Naujoji Krašto paveldo gido svetainė sukurta įgyvendinant projektą „Krašto paveldo gidas 2.0“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Svetainė, suprogramuota Progressive Web App (PWA) pagrindu, suderinama su įvairiais įrenginiais, jų operacinėmis sistemomis ir naršyklėmis. Anot bibliotekos pranešimo, PWA apjungia geriausias interneto platformų ir mobiliųjų programėlių savybes, leidžia greičiau įkelti turinį, sklandžiai naršyti net ir neturint interneto ryšio. Šie inovatyvūs technologiniai sprendimai užtikrina patogesnį gido naudojimą.
Svetainės turinį kuria ir pildo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su gausiu partnerių būriu. Prie šios iniciatyvos aktyviai prisideda Klaipėdos ir Tauragės apskrityse veikiančios savivaldybių viešosios bibliotekos bei įvairios organizacijos: Gargždų krašto muziejus, Goethe’s institutas, Pajūrio regioninis parkas, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras. Be to, gido turinį praturtina ir miesto bendruomenės bei savanoriai.
Krašto paveldo gidas skirtas savarankiškai keliauti, pažinti ir atrasti. Jame galima rasti informacijos, nuotraukų, garso ir vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotos žinios apie esamus ar jau išnykusius kultūros, istorijos, gamtos, architektūros paminklus, memorialines vietas Vakarų Lietuvos regione. Per dešimties metų laikotarpį jame sukauptas didžiulis archyvas: patalpinta informacija apie daugiau nei 940 objektų, parengti 68 maršrutai įvairiausiomis temomis.
Norintys turiningai leisti laisvalaikį, kviečiami išbandyti naujausius maršrutus po uostamiestį: „Kiek miesto istorijos gali papasakoti senosios Klaipėdos mokyklos“ ir „Klaipėdos paminklų istorijos“.
Pirmasis pasakoja, kaip Klaipėdos krašte atsirado pirmosios mokyklos, kada įvestas privalomas pradinis mokslas, kalbama apie 1831 m. švietimo reformą. Antrasis maršrutas supažindina kada ir kur buvo pastatytas pirmasis paminklas, kur buvo prapuolusi Taravos Anikė, kaip keičiantis politinėms epochoms keitėsi ir skulptūrų tematika. Šis maršrutas per paminklų statymo ir griovimo istorijas skatina pažinti pačio miesto istoriją.
Žmonėms, norintiems pakeliauti tolėliau, Krašto paveldo gidas siūlo išmėginti partnerių parengtus maršrutus: „Keliautojai laiku: Kretinga–Bajorai“, „Šilgaliai ir apylinkės: tolstančios praeities aidas“, „Šilalės rajono objektai: Kaltinėnų apylinkės“ arba Lankomiausi Šilalės rajono objektai: Bijotų ir Upynos apylinkės“. Taip pat siūlomi maršrutai ir kitose vietovėse.
Klaipėdos apskrities gidų gildijos narė Rasa Miuller šį gidą vadindama vienu geriausių produktų, skirtų plačiam vartotojų ratui. Anot jos, platforma ne tik aktyviai naudojasi gidai, bet ir bendruomenės, kurios kuria savo maršrutus, tai skatina žmones domėtis vietiniu paveldu.
„Ieškodama informacijos ekskursijoms, atrandu maršrutus kituose miestuose ir virtualiai „keliauju“ jais. Tai įkvepia mane iš tiesų aplankyti šias vietas ir jas geriau pažinti“, – sako Rasa Miuller, pabrėždama, kad platforma puikiai jungia virtualią ir realią pažinimo patirtį.
Parašykite komentarą