Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-11-19 |
„Puikiai jums sekasi kasmet tuos rezultatus auginti“, – pasidžiaugė Klaipėdos miesto tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas, opozicijos lyderis, konservatorius Ugnius Radvila, politikams antradienį išklausius informaciją apie tai, kad per III šių metų ketvirčius neatlikta suplanuotų darbų už 33,4 mln. eurų, o mokesčių mokėtojų pinigai į miesto iždą surinkti 106,1 proc., vietinė rinkliava – 105 proc.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Kristinos Petraitienė kalbėjo, kad darbai vykdomi pagal atnaujintą planą, „įsivertinus įsisavinimo brandą“. Vedėja teigė, jog situacija dėl asignavimų esą pagerėjo lyginant su pusmečio rezultatu, šiek tiek ji esą geresnė ir lyginant su ankstesniais metais.
Viršplanines biudžeto pajamas tarnautoja siejo su tuo, kad verslas išgali mokėti didesnes algas savo darbuotojams.
Klausimų pranešėjai politikai neturėjo, savo nuomonės jie taip pat neišdėstė. Tad komiteto pirmininkui beliko baigti ir 10 minučių netrukusį posėdį minėtuoju pareiškimu.
„Nusikalstamu aplaidumu laikau tai, kad praeitais metais savivaldybė nepanaudojo miestiečių gerbūviui virš 31 milijono eurų, kai už šiuos pinigus buvo galima išspręsti eilę miesto problemų“, – 2020-ųjų balandį viešai piktinosi dabartinis Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, kurio vadovaujama savivaldybė dabar demonstruoja prastesnius rezultatus.
Kiek kartų rašiau, kad nepanaudotas lėšas metų gale panaudoti neįgaliųjų poreikiams. Yra begalė dalykų, būtent ko reikia Žmonėms su negalia, bet nė viename sveikuolių apraše to nėra. Iš kur sveikam žinoti, ko reikia sergančiam? Bet va sprendžia. Darykite susitikimus su negalią turinčiais žmonėmis ir kiekvienas pasakys ko reikia. Nes dažniausiai didžiuliai pinigai eina labai prastos kokybės daiktams. Rangovai juk dar ir kainas išpučia… Didžiuliai pinigai eina popieriniams etatams, o realiai dirbančių žmonių trūksta, kurie tiesiogiai aptarnauja neįgaliuosius. Trūksta etatų, kurie buityje padėtų, galėtų būti santechnikos darbus atliekantys, elektrikai ir pan, sunkioje padėtyje esantiems žmonėms nėra iš ko susimokėti už paslaugas. Nėra iš ko nusipirkti tai ko reikia. Gerų priemonių. Kas yra nustatyta pagal ES, kad bet koks daiktas palengvinantis neįgaliojo būklę, gali būti finansuojamas, o ne tai ką socialinio darbuotojos kabinete sėdintys nustato… Geriausiai žino tos darbuotojos, kurios tiesiogiai su neįgaliaisiais dirba.