Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-10-06 |
Specialiai pradedu nuo nurodymo, kad tai nėra rimtas straipsnis ar instrukcija. Kai rašiau apie prezidento rinkimus, nežinia kodėl, jis nebuvo aiškiai suprastas. Todėl pabrėžiu – pamfletas, o tai toks publicistikos žanras: satyrinis aktualios tematikos kūrinys, išjuokiantis, ironizuojantis konkretų asmenį arba asmenų grupę (dažniausiai visuomenės veikėjus), socialines politines institucijas. Tai pradedam.
1. KAIP IŠSIRINKTRI PARTIJĄ? Klausimas nėra labai sudėtingas, jeigu jūs nesate nė vienos iš jų narys. Paprastai partiečiai balsuoja už save ir savus. Kai jos nedidukės, viskas gerai, o kai išauga į dideles, kyla pavojus gauti valdžią.
Jei jūs ne narys, tai teks rintis iš tų, kurios jau yra pasiskelbusios ir dalyvauja. Čia būtų galima patarti skaityti tos organizacijos ar partijos siūlomą programą, bet daugelis tai palieka politologams ir kitiems mokslininkams. Aišku, būtų galima ir paklausyti rinkiminių pažadų, bet jau seniai žinoma, kad piršlio ir partijų pažadai panašūs. Skyrybų skaičius Lietuvoje nors ir nėra katastrofiškas, bet melagienų daug. Partijos šiuo požiūriu „gilesnės“, absoliuti dauguma pamišta, ką žadėjusios ir niekuomet neatsiskaito, kodėl nevykdė rinkiminių pažadų. Aišku, retas kas tai prisimena, kai ateina nauji rinkimai. Ne veltui satyrikai iškėlė tokį reikalavimą – politikai, nebūkite šykštūs, žadėkite viską.
Tai ką dabar daryti? Patarimas yra ne vienas, bet paprasčiausias toks: žiūrėk į komandą. Kas lyderis, kas tampo vadeles, kas tik prisiplakėlis. Jei daug visokių agentų ar čekiukų skandalistų, pagalvok, kas jų virveles traukinės. Nors be nuodėmių žmonių nebūna, bet vis norisi, kad mano (ir mūsų visų) gyvenimo taisykles nustatytų padoresni žmonės. Jei žmogus linkęs valstybės ar savivaldybės pinigais naudotis anksčiau, tai vargu ar jis pakeis įpročius ir taps krikštoliškai skaidrus ir tyras.
2. KAIP IŠSIRINKTI VIENMANDATĖJE? Siūlau nežiūrėti video klipų. Profesionalai juo moka gaminti taip, jog velnias gali tapti panašiu į angeliuką. Dar labiau pagražintai atrodo paveikslėliai ant popieriaus laikraščiuose ar plakatuose.
Pasižiūri į moteriškę iš Briuselio, matai gana jauną moterį, o jai daugiau nei 64. Aišku, patirtis svarbiau, bet tai jau kitas vaizdelis.
Kiti apsieina dar ryškesniais pasikeitimais. Skaitau „aušrininkų programą ir randu: „o Seimo opozicija save ir Lietuvą parduoda už kiek sotesnį duonos kąsnį..“. Nebesuprantu, ką dešimtmečiais veikė toks politikierius? Tai jis valdžioje, tai jis opozicijoje, ką jis nuveikė? Nieko?
Va čia ir vėl tenka prisiminti, kad ir koks „genialus” būtų politikas, ką jis veikia grupėje. Todėl vėl tenka peržiūrėti bent jo artimiausius sąrašinius, kad pamatytum, ar tai tikrai gera kompanija.
Štai ne vienas sąrašinis, rinktas iš vienos partijos, tuo perbėga į kitą, antrą, trečią… Man tokia kompanija nepatraukli, nors sportas (bėgimas) yra sveika.
Nenoriu ilgai varginti skaitytojo, reikia pabaigti dviem patarimais. Pirmasis: žiūrėk ne į pažadus, o į padarytus darbus, tik jie atskleidžia politiko galią. Antrasis: besirinkdamas vieną žinok – jis jungsis į būrį ir ten taps vienu iš jų. Kokiu – pažiūrėk.
Kubilius: gaila, kad Blinkevičiūtei nedraugauti su Žemaitaičiu turi nurodyti vokiečių socialdemokratai ar JAV žydai
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/politics/kubilius-gaila-kad-blinkeviciutei-nedraugauti-su-zemaitaiciu-turi-nurodyti-vokieciu-socialdemorkatai-ar-jav-zydai-120050092