Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-10-01 |
Nors teismo priteistų šimtatūkstantinių civilinių ieškinių „Sodra“ jau išsiuntė Klaipėdos „Neptūnui“ prašymą, o Mokesčių inspekcija atitinkamą pranešimą siųs jau artimiausiu metu, klubo direktorius teigia dar negalintis pasakyti, ar įstaiga išgalės apmokėti tokias „sąskaitas“.
Buvusio vadovo palikimas
Žinia, Apeliacinis teismas rugsėjo 19 d. paskelbė iškart įsigaliojantį nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje pirma instancija buvo nuteisusi buvusį Klaipėdos „Neptūno” vadovą Osvaldą Kurauską, lenką Arkadiusz Krygier ir buvusį Panevėžio „Lietkabelio” klubo vadovą Mantą Ignatavičių.
Šios bylos esmė buvo O. Kurausko sudarytos sutartis su JAV registruota bendrove „Omega action” ir Estijoje registruota „Reval sport agency” dėl žaidėjų ir trenerių įvaizdžio teisių naudojimo. Amerikoje registruotos bendrovės faktiniu vadovu buvo M. Ignatavičius, o „Reval sport agency” vadovavo A. Krygier. Joms bendrai buvo pervesta daugiau nei milijonas eurų. Vėliau dalį pinigų šios bendrovės pervesdavo į žaidėjų ir trenerių sąskaitas. Teisėsauga tokias sutartis įvardino fiktyviomis ir konstatavo, jog dėl tokių neteisėtų veiksmų ir mokesčių nesumokėjimo buvo padaryta daugiau nei 166 tūkst. eurų žala Mokesčių inspekcijai, daugiau nei 67 tūkst. eurų žala „Sodrai” bei 471 tūkst. eurų viršijanti žala „Neptūno” krepšinio klubui.
Apeliaciniam teismui, skirtingai nei pirmai instancijai, M. Ignatavičių pripažinus kaltu ir dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, subendrinus buvo paskirta 500 MGL (18 830 Eur) dydžio bauda, o sudėjus su Panevėžio apygardos teismo 2022 m. gegužės nuosprendžiu galutinė subendrinta bauda sudaro 700 MGL (33 830 Eur).
O. Kurauskui buvo palikta 600 MGL (22 596 Eur) bauda, o A. Krygier – 300 MGL dydžio.
Taip pat buvo paliktas galioti sprendimas, kuriuo patenkinti Mokesčių inspekcijos ir „Sodros“ civilinius ieškiniai – „Neptūnas“ turės sumokėti atitinkamai 166,1 ir 65,9 tūkst. eurų.
Pačiam klubui iš O. Kurausko ir M. Ignatavičiaus priteista solidariai atlyginti 378,5 tūkst. eurų, dar 92,8 tūkst. eurų O. Kurauskas turės atlyginti solidariai su lenku.
„Sodros“ Komunikacijos skyriaus patarėja Malgožata Kozič „Atvirą Klaipėdą“ informavo, kad fondo valdybos Klaipėdos skyrius jau kreipėsi į „Neptūno“ krepšinio klubą dėl apdraustųjų asmenų duomenų tikslinimo ir priteistų įmokų sumokėjimo.
Pasak jos, atsakymui pateikti ir įmokoms sumokėti suteiktas 10 darbo dienų terminas, kuris sueis spalio viduryje. Klubui nepervedus priteistos turtinės žalos, „Sodros“ Klaipėdos skyrius nesumokėtą sumą išieškos priverstine tvarka. Valstybinio socialinio draudimo įstatymas numato, kad „Sodra“ gali duoti nurodymą finansų įstaigoms nesumokėtas socialinio draudimo įmokas, delspinigius, palūkanas ir baudas nurašyti iš skolininko sąskaitų. Reikiamos sumos ieškojimą išieškojimą ši institucija gali perduoti ir antstoliams. Galiausiai ji gali inicijuoti ir bankroto bylos iškėlimą.
Tuo metu skolos Mokesčių inspekcijai sumokėjimo terminai yra itin trumpi.
Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovė spaudai Laima Domarkienė informavo, kad ši institucija jau yra gavusi teismo išduotą vykdomąjį dokumentą ir atitinkamą pranešimą klubui su raginimu sumokėti skolą išsiųs „artimiausiu metu“.
Pasak jos, kai prievolė sumokėti skolą yra suformuota juridiniam asmeniui, pinigai turi būti pervesti per dieną nuo tokio pranešimo datos.
„Jei teismo įpareigojimai nėra vykdomi, pradedamos skolos išieškojimo procedūros. Į pranešimą nesureagavus, skolos išieškojimas yra perduodamas antstoliui“, – teigė L. Domarkienė.
Klubas neturi nei plano, nei biudžeto?
„Neptūno“ direktorius Martynas Mažeika pirmadienio popietę „Atvirai Klaipėdai“ teigė dar negalintis nieko konkretaus pakomentuoti, kaip klubas ketina spręsti tokį nemenką finansinį rebusą. Direktorius sakė, kad kaip tik važiuojantis pas advokatą aiškintis visų teisinių niuansų.
Paklaustas, koks yra šių metų klubo biudžetas M. Mažeika teigė, kad jis kol kas dar nėra patvirtintas.
Pasak direktoriaus, dėl klubui priteistų šimtų tūkstančių sumokėjimo nei O. Kurauskas, nei M. Ignatavičius, nei A. Krygier dar nesusiekė.
Teismai yra išaiškinę, kad solidarinė atsakomybė reiškia, jog kiekvienas iš žalą padariusių asmenų turi atlyginti ne aritmetinę jam tenkančią žalos dalį, bet visi žalą padarę asmenys yra atsakingi už visą padarytą žalą, o civilinis ieškovas turi teisę reikalauti, kad prievolę įvykdytų tiek visi ar keli skolininkai bendrai, tiek bet kuris iš jų skyrium, be to, tiek ją visą, tiek jos dalį.
Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus „Atvirai Klaipėdai“ teigė, jog kol kas jokio prašymo iš klubo vadovybės nesulaukė. Jei jis bus – bus svarstomas, kaip ir visi, nes „privaloma tai daryti“.
2023 m. liepos – 2024 m. birželio 30 d. klubo finansinių ataskaitų dokumentuose rašoma, jog per ataskaitinį laikotarpį iš privačių įmonių buvo gauta 528 505 eurai paramos. Fiziniai asmenys, pateikęs prašymus Mokesčių inspekcijai, paskyrė 2 058 eurus savo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.
Tuo metu iš savivaldybės per ataskaitinį laikotarpį buvo gauta 1,616 mln. eurų.
Pačio klubo pajamos finansiniais metais sudarė 301,2 tūkst. eurų.
Klubo sąnaudos per finansinius metus sudarė 1,834 mln. eurų. Beveik pusę iš jų – 898 546 eurus – sudarė išlaidos žaidėjams išlaikyti. Administracijai buvo atseikėtas 281 521 euras, treneriams – 153 988 eurai.
Klubas aiškinamajame rašte dėsto, jog nuo 2022/2023 m. sezono bilietų prekyba padidėjo daugiau nei 25%, o parduotų abonementų kiekis išaugo daugiau nei 20%.
Jis taip pat tvirtina, jog planuoja įdiegti „vieną inovatyviausių Lietuvoje bilietų prekybos platformų, kuri leis visą pelną gauti tiesiogiai klubui, nemokant papildomų mokesčių bilietų platintojui“.
ATNAUJINTA. Pasirodžius šiai publikacijai klubas paskelbė M. Mažeikos komentarą savo internetiniame puslapyje.
„Kaina, kurią dabar moka klubas, yra visiška buvusių vadovų atsakomybė, kurie klubui vadovavo nuo 2010 m. liepos iki 2017 m. vasario. Mes dirbame skaidriai ir nuosekliai, o tą patvirtina mažėjančios klubo skolos per pastaruosius kelis sezonus. Bet kuriuo atveju panikos nėra, kalbamės su valstybės mokesčių institucijomis, tiek VMI, tiek „Sodra” ir tikimės susiderinti skolos atidavimą be jokių trikdžių ir problemų. Esame įsitikinę, kad išeitis iš kiekvienos situacijos yra. Norime pabrėžti, jog nerimauti mūsų klubo nariams bei gerbėjams tikrai nereikėtų, o situaciją, kaip ir sakėme, bandome kontroliuoti“, – cituojamas klubo direktorius.
Šiuo metu klubas esą „imasi reikalingų žingsnių, kad ši situacija išsispręstų sklandžiai ir be papildomų nesklandumų“.
„Manau, kad kiekvienam „Neptūno” fanui yra garbė būti šio klubo dalimi ne tik gerais, bet ir sunkiais momentais. Taip pat reikia pasakyti, jog mums yra labai keista ir apmaudu, kad praeities vadovai taip savanaudiškai naudojosi klubu, kuris turi daugiametę istoriją ir yra palikęs ryškų pėdsaką Lietuvos krepšinyje”, – teigia M. Mažeika.
Turės mokėti ir už dabartinį direktorių
Beje, pats M. Mažeika yra vienas iš tų, už kuriuos klubas turės mokėti mokesčius „Sodrai“ ir Mokesčių inspekcijai. Jam prieš trejetą metų teko liudyti šioje baudžiamojoje byloje. M. Mažeika tada patvirtino, jog atlyginimą gaudavo ne tik iš klubo, bet kas buvo tas kitas pajamų šaltinis, sakė neatsimenantis.
Teismo posėdžio metu buvo pagarsinti krepšininko 2018-ųjų birželį per apklausą pareigūnams duoti parodymai. M. Mažeika jiems dėstė, kad 2016-2017 metų sezonui sudarytoje sutartyje su klubu buvo numatyta, kad per metus jis gaus 120 tūkst. eurų arba 12 tūkst. eurų per mėnesį. Jam parodžius sutartį su „Omega action”, M. Mažeika teigė, jog šis pavadinimas girdėtas, nes su kitais komandos nariais buvo įspėtas, jog per šią kompaniją bus mokamas atlyginimas už sportinę veiklą klube, esą O. Kurauskas kalbėjo kažką apie įvaizdžio teises, bet ką konkrečiai – neprisiminė. Taip pat krepšininkas tada teigė, jog neprisimena, kokius buvau pasirašęs dokumentus, kuriuos jam davė O. Kurauskas tikriausiai dėl to, kad gautų algą. M. Mažeika tikino, kad nebuvo perleidęs „Omega action” jokių įvaizdžio teisių ir papildomai už tai jokio atlygio negavo – visi pinigai iš tos bendrovės buvo už sportinę veiklą, o ne už kažkokį įvaizdžio teisių panaudojimą.
M. Mažeika 2018-ųjų vasarą taip pat teigė, kad su šia agentūra savo valia, savo noru nesudarė jokių susitarimų ir iš jos negavo jokių paslaugų. O apie jos atstovą Džonatan Smit nebuvo nieko girdėjęs, kaip ir apie A. Krygier. Taip pat tos apklausos metu vyras sakė, jog jau po to, kai O. Kurauskas buvo atleistas iš klubo vadovo pareigų, keli žaidėjai, taip pat ir jis, buvo susitikę ir buvęs direktorius „bandė kažką paaiškinti, davė kažkokius popierius pasirašyti”.
Jau teisme M. Mažeika patvirtino, kad duoti parodymai atitinka tiesą, bet „kai kurie dalykai labai keistai nuskambėjo”.
„Nežinau, ar jie naudojo mano įvaizdį”, – tada sakė krepšininkas, dar kartą patikinęs, jog atlygį gaudavo tik už krepšinio žaidimą.
Pasak M. Mažeikos, jis nebuvo gavęs paaiškinimo, kodėl kitos firmos moka algą ir nelabai į tai gilinosi, nes esą svarbiausia buvo gauti sutartą sumą.
INFORMACIJA
Pernai rugsėjį vykusiame dalininkų susirinkime buvo patvirtinti nauji krepšinio klubo įstatai. Juose yra įtvirtinta ir dalininkų struktūra, nurodant, kam ir kiek priklauso dalių: Klaipėdos savivaldybė valdo devynias, Sigitas Ambrazevičius – septynias, po vieną priklauso Vidui Augaičiui, Mariui Girčiui, Vytautui Lygnugariui ir Arūnui Tumai. Pastarasis yra miesto Tarybos narys, išrinktas pagal mero rinkimų komiteto sąrašą. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, A. Tuma ir S. Ambrazevičius yra ir trys iš šešių asociacijos, visuomeninės organizacijos „Klaipėdiečiams” steigėjų. A. Vaitkus yra jos pirmininkas.
Dar pernai lapkritį įvykusiame klubo visuotiniame dalininkų susirinkime S. Ambrazevičius pateikė siūlymą perleisti savo dalį „Švyturio“ arenai. Jos valdytojai birželį dienraščiui „Vakarų ekspresas“ sakė sprendimo dėl tokio sandorio dar nepriėmę, nes kol kas negavo prašytų dokumentų, kurie parodytų klubo padėtį.
„Neptūnas“ praėjusiame LKL sezone užėmė šeštą vietą ir sezoną baigė jau ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo „Wolves Twinsbet“. Šio sezono starte klubui nepavyko patekti į FIBA Europos taurės varžybas – Bilbao „Surne“ pirmąsias rungtynes Klaipėdoje praėjusią savaitę laimėjo rezultatu 74:66, o namie klaipėdiečius sutriuškino rezultatu 95:59.
Straipsnis parengtas įgyvendinant Medijų rėmimo fondo remiamą projektą „Dienos aktualija“
Skaitai straipsni ir vienas vienintelis atsakymas – šou, pradedant nuo Mažeikos pasisakymu, tęsiant mokesčiu Domarkienės. Na jei valstybė Vilniaus bažnytkaimio alubaryje sugalvojo kad Neptūnas turi bankrutuoti, vadinasi taip ir įvyks. Makliai vyksta ten kur klanai sėdi, o krepšinio klanai sėdi ten. O šiaip jei valstybe yra sąmoninga ir veiksni jis sudarys skolos mokėjimo sutarti ir per kokios 5 metus skola išsimokęs Neptūnas. O dar šiaip per tuos niekingus metus p. Mažeika visa Klaipėda gyveno krepšiniu, džiaugėsi jo rezultatais , šiandien krepšinis Klaipėdoje tik provincijos veide. O dar šiaips Ak savo straipsnyje cinizmas dėl krepšinio tai pat turi savo verte.
Viską verčia direktoriui o valdyboje tie patys žmonės Ką jie veikia kai tokie darbai vyko. IR koks jų įnašas į klubą. TAI SAVIVALDYBĖ tokius pinigus mokėdama (mūsų pinigus) turėtųperimti visą kontrolę be jokių tų akcininkų
Kodėl krepšinio komanda gauna virš milijono eurų iš savivaldybės ir „rerprezentuoja” Klaipėdą vietiniame čempionate užimdama 6 vietą, o rankininkai jau kokius 15 metų skina medalius Lietuvoje, Baltijos lygoje, kaunasi Europoje ir gauna 5 kartus mažiau?
Kodėl viskas krepšiniui??? Nes smagu VIP ložėje su draugeliais susitikti miesto galvoms. Apie futbolą išvis nekalbu – sunaikino Atlantą, įkūrė neptūną, kuris šūdo vertas ir niekam neįdomus.
To dar betrūko: ir sporte-krepšinyje NEPTŪNE įstatymų pažeidimai t.y. pinigų vagystės, valstybės apgaudinėjimas savanaudiškais tikslais ir pn.
Ir vėl savivaldybė. miesto biudžeto pinigai švaistomi.
Kas darosi Klaipėdoje? kas gali paaiškinti konkrečiai :kodėl tokia situacija ir įvairiuose miesto darbuose? Ką veikia savivaldybės Tarybos nariai kurie davė Priesaiką tarnauti klaipėdiečiams visur ir visada? Kas toliau? Liūdna..
Tai gintaro baldai parėmė net 500 euro…GALINGAI