Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-28 |
„Prašome patikslinti, kur yra tikra būsimoji projektuojamo pastato vieta”, – tokį prašymą Palangos savivaldybei pateikė architektai, perskaitę konkurso dėl Palangos buriavimo mokyklos pastato statybos Šventosios jūrų uoste dokumentus.
Savivaldybė buvo nurodžiusi, kad čia bus statomas reprezentacinis statinys, kuriam keliami „ypač aukštos architektūrinės kokybės reikalavimai”.
Gavusi keletą panašaus pobūdžio klausimų, savivaldybė vėlesniam laikui nukėlė architektų pasiūlymų pateikimo datą, patikslino konkurso dokumentuose nurodytą buriavimo mokyklos vietą ir paaiškino: „Pageidautina, kad buriavimo mokyklos pastatas būtų 1 (vieno) aukšto, apie 300 kv. m bendro ploto. Tuo sakiniu yra pasakyta, kad pastatas nebūtinai turi būti vieno aukšto ir nebūtinai 300 kv. m ploto, todėl nei projektavimo techninė užduotis, nei projektavimo paslaugų kaina nebus keičiama.”
Būsimoje buriavimo mokykloje numatyta įrengti administracines patalpas (2–3 kabinetai), trenerių poilsio patalpą, mokomąją klasę su pilna multimedija, funkcinę sporto salę ir kitas įstaigos funkcionavimui būtinas erdves. Esant galimybei numatoma įrengti lauko terasą su mažosios architektūros elementais.
Jei šio pastato projektavimo konkursas baigsis sėkmingai, jo projektavimas gali trukti 10-12 mėnesių nuo sutarties pasirašymo termino.
Numatytas yra ir Šventosios jūrų uosto detaliojo plano koregavimas: „Inicijuoti ir atlikti užstatymo zonos koregavimą, nekeičiant leistino užstatymo tankio ir teritorijos aprūpinimo inžineriniais tinklais būdus, jiems funkcionuoti reikalingus servitutus, jeigu bus būtina”.
Šventosios uostas Palangos savivaldybei oficialiai buvo perduotas dar 2018-ųjų rugsėjį. Po metų Žemės ūkio ministerija žvejybos infrastruktūrai Šventosios uoste įrengti skyrė 1,7 mln. eurų iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Teigiama, jog pastačius Šventosios uosto molus ir krantines, jis galės priimti mažus laivus ir jachtas, o tai atvers naujas galimybės ne tik priekrantės žvejams, jūriniam turizmui, bet ir jūrinių sporto šakų atstovams – bus sudarytos galimybės saugiai išplaukti ir treniruotis jūroje. Tikimasi, jog tai paskatins daugiau vaikų sportuoti, didins jaunimo ir suaugusiųjų skaičių bei sporto šakų įvairovę.
Šventosios uosto išorinė akvatorija užima 209,6 ha, o bendras vidinės akvatorijos ir žemės plotas – daugiau kaip 16 ha.
Rugpjūčio pabaigoje Klaipėdos ir Vilniaus buriavimo mokyklų jaunuoliai išbandė Šventosios uosto akvatoriją sportiniam buriavimui.
Parašykite komentarą