Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-11 |
Nors Klaipėda yra vienas iš seniausių miestų Lietuvoje, jame niekada dar nebuvo rimtos aukštosios mokyklos. Šią istorijos klaidą pataisė atsiradęs universitetas. Gerai, kad uostamiestis turi gerą mokymo įstaigą, tačiau kai kurie dalykai, bent iš pirmo žvilgsnio, atrodo keistai.
Universitete yra fakultetai, jie turi katedras. Taip Sveikatos mokslų fakultete yra Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra. Nesiimsiu kritikuoti pačios holistinės medicinos, pacituosiu tik jos principus iš literatūros: „Holistinė medicina taip pat grindžiama įsitikinimu, kad besąlygiška meilė ir parama yra galingiausias gydytojas, o žmogus galiausiai pats yra atsakingas už savo sveikatą ir gerovę. Kiti holistinės medicinos principai:
Gražu, nors…. Faktais pagrįsta medicina (tai mūsų sistemos pagrindas), gali sutikti su daugeliu teiginių, bet nei chirurgas, nei odontologas jais nesiremia. Gerai ar blogai, spręskite patys.
Tačiau mano dėmesys buvo nukreiptas į visai kitą nuorodą mokymo programoje. Štai KU 2 semestras
Studijų dalykas | ECTS | |
1 | Tradicinė kinų medicina (B000M054) | 6 |
2 | Homeopatijos teoriniai ir praktiniai aspektai (B000M055) | 6 |
Kas yra homeopatija, rašiau ne vieną kartą, įtaigumo dėlei pacituosiu vieną ištrauką iš Europos mokslininkų dokumento: „Organizacija, atstovaujanti visoms Europos mokslo įstaigoms, trečiadienį publikavo pareiškimą, kuriame tiesiai šviesiai pareiškė, kad homeopatija yra nesąmonė, bei įspėjo, kad „homeopatinių produktų reklamavimas ir vartojimas kelia reikšmingas grėsmes“. Europos Sąjungos šalių akademijų mokslo konsultacinė taryba EASAC – organizacija, atstovaujanti 29 Europos nacionalinėms ir tarptautinėms mokslo akademijoms – tikisi paveikti Europos Sąjungos politinius sprendimus ir teisinį reguliavimą.
Pabaigoje ši organizacija teigia, jog esą kalbėjimas apie „alternatyviąją mediciną“, kuri grindžiama klaidingomis prielaidomis, kad „panašus gydo panašų“, o vanduo turi savo atmintį, yra bevertis.
12 psl. apimties pareiškime apžvelgti esminiai moksliniai tyrimai, parodę, kad homeopatija yra moksliškai nepagrįsta ir pacientams nesuteikia nieko, išskyrus placebo efektą.
Taigi, ko moko mūsų universitetas?
Mano nuomone, labai šaunu, kad universitetas yra šiuolaikiškas ir neseka tik turtus besikraunančių iš vitaminų ir kt.kartais net kenksmingų visokių papildų prekybos interesais.
Fitoterapija. Kažkada mamai kelis metus pūliavo šonas. Kadangi buvo kt. rizikos, operacija nusimatė labai sudėtinga, o sveikata ne tik blogėjo, bet žmogus nusilpsta, kol kažkas kažką nuspręs, kreipėmės į profesionalų gydytoją fitoterapeutą, žolininką renkantį žoles Kazlų rūdos miškuose (dirba ir gydytoju). Po pusės metų gydytojai buvo labai nustebę dėl didžiulių pokyčių organizme, beliko problema, kuriai nereikėjo sudėtingos operacijos.
Keista, kad atsiranda žmonių norinčių paneigti tūkstančių metų praktiką. Juokinga, kad kinų medicina, ajurveda ir kt. jam atrodo kaip išmislas. Protingai, juk visi supranta, kad net su vėžiu kovojant nepakanka vien vaistų, svarbu kas Tavo galvoje. Kodėl sakoma, kad dauguma ligų susiję su žmogaus psichine sveikata? Kodėl suprantame judesio svarbą? Teisingai judėti mus moko kinezioterapijos specialistai. O kur ruošiami reabilitacijoms specialistai, kurių prireikia beveik visiems? Galima rašyt ir rašyt. Visiems darbo užteks, ypač jei bus siekiama kokybės. Juk neužtenka vien išoperuoti ir išrašyti kalną tablečių, nuo kurių gali sustreikuoti kiti organai. Tikiu, kad su pagarba ir meile priimami žmones, kai jie išgirstami, įsigilinama į problematiką gyja ir siela ir kūnu.
Sėkmės puikiems Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros specialistams.
Na čia dar nieko – buvusiame Šiaulių universitete prieš keletą metų buvo (o gal ir tebėra?) chiromantijos kursas. Kas nežino – tai būrimas iš delno linijų.
gerai, kad tokio universiteto ir neliko (jis liko VU Šiaulių akademija) su ribota studijų programų pasiūla.
O Klaipėdos universitetas, kažkada buvęs Šiaulių pedagoginio instituto ikimokyklinio auklėjimo fakultetu, toks ir turėjo likti, jei rimtoms įvairioms studijoms tiesiog nėra nei mokymo bazės, nei dėstytojų.
Sumanė miesto ligoninė tapti universitetine, štai ir įvedė universitete medicinos studijas, o mėgdžioti Kauno ir Vilniaus nepavyko, todėl, mano manymu, rimti studentai Klaipėdoje medicinos nestudijuoja, o rimti dėstytojai – ten nedėsto.
parašykite straipsnį apie vitaminologiją, gydytojai vaistais vairuoja pacientus, bet jie negali pasakyti apie tokius pagrindinius dalykus kaip vitaminų standartai. jūs visi kritikuojate konkurentus tik dėl savo kišenės, ir jums nerūpi piliečių sveikata. vienareikšmiškai kova tarp rupūžės ir viperio.
mielas kolega, aš šiuo metu turiu kitų darbų. gal jūs galėtumėte prisidėti?
pinigai ar reputacija? Kas svarbiau?