Paroda, apnuoginanti autorės gyvenimo faktus

Fotoreportažai, Kultūra
Nojus Galinis, „Atviros Klaipėdos“ praktikantas
2024-09-07

Penktadienį vakare Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro (KKKC) Parodų rūmuose atidaryta Ingridos Mockutės-Pocienės paroda-meninis tyrimas „Rožės efektas“, kurios tikslas – mažinti atskirtį tarp labilios psichikos žmonių ir visos visuomenės, iškelti tokias stigmatizuotas temas, kaip psichinės ligos, smurtas ir savižudybės.

„Ši paroda – apnuoginta autorės gyvenimo faktų atodanga”, – sakė jos kuratorė Neringa Poškutė-Jukumienė.

Nojaus Galinio nuotr.

Net ir pats parodos pavadinimas turi tiesioginę sąsają su autore, yra jos identiteto dalis, o asmeninė biografinė patirtis pateikiama kaip meninis objektas.

„Studijuodama Telšiuose, buvau vadinama Rože, ši patirtis buvo įvairialypė – tuo pat metu maloni, skaudi ir net sunkiai pakeliama. Tačiau tai man daug davė: išmokau ne tik intuityvių būdų, kaip susitvarkyti su iššūkiais, bet ir subrendau kaip kūrėja. Tie stiprūs ir skausmingi išgyvenimai tapo atspirties tašku, kurį vėliau panaudojau savo kūryboje bei socialiniuose projektuose“, – teigė pati menininkė.

Nojaus Galinio nuotr.

Darbas su autobiografine traumine medžiaga autorei Ingridai Mockutei-Pocienei suteikė drąsos menine kalba verbalizuoti ir vizualizuoti patirtis.

„Ilgą laiką neigiau, jog sergu. Tačiau sugebėjau pradėti kalbėti, o tai vienas pirmų žingsnių link sveikimo, atsistojimo ant kojų“, – atviravo autorė.

Parodoje pristatomi vaizdo darbai, fotografijos, objektai bei dokumentinė medžiaga, o jos ašis – seksualinė prievarta ir psichinė liga. Video darbuose – atvira išpažintis, pasakojimas ir sąmoningas pasirinkimas išgyti bei gyventi dabartyje, o juos akompanavęs garso takelis – tiksliniai įrašai iš vietų ir asmenų, susijusių su tyrimu.

Nojaus Galinio nuotr.

Lygiavertę dalį parodoje sudaro fotografijų ir fotogramų ciklai. Fotogramose autorė komponuoja gėlės rožės spygliuoto koto vaizdus, kurie „neutralizuoja grožio ir skausmo simbolistiką“.

Šis meninis tyrimas yra Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto magistratūros programos „Taikomasis menas“ baigiamasis darbas. Darbo vadovas – Gvidas Slah, kūrybinio darbo vadovė – doc. Neringa Poškutė-Jukumienė. Darbą įgyvendinti pavyko gavus tautos fondo E. Urbaitytės stipendiją.

Nojaus Galinio nuotr.

INFORMACIJA

I. Mockutė-Pocienė – tarpdisciplininė menininkė, kilusi iš Tauragės, daugiau kaip 10 metų gyvenusi Klaipėdoje, šiuo metu gyvenanti Stavangeryje, Norvegijoje, kur dirba Rogaland Kunstsenter šiuolaikinio meno centre. Jos veiklos sritys apima fotografiją, video kūrybą, performansą, instaliaciją ir kt. Menininkė buvo apdovanota paskatinamuoju prizu už Klaipėdos miesto bendruomenių įtraukimą į kūrybinį procesą.

Parodą apžiūrėti bus galima iki spalio 9 dienos.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Siuvinėtose fotografijose - namų ilgesys

Sausio 31 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) bus atidaryta personalinė Ulos Kociūtės paroda „Namų beieškant“. Tai – trijų dalių ...
2025-01-17
Skaityti daugiau

Kultūra

„Sienos – ne atskirties, bet atminties objektas“

Sausio 16-ąją, ketvirtadienį, 17.30 val., Baltojoje galerijoje (Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje) atidaroma Lietuvos dailininkės Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės personalinė darbų ...
2025-01-09
Skaityti daugiau

Kultūra

Galerijoje JUSIONIS - Jusionių dinastijos paroda „6J“

Naujoji Klaipėdos galerija, įsikūrusi mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22, keičia pavadinimą ir tampa meno galerija ...
2024-12-16
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This