Moksleivis iš Klaipėdos renka milijonus perklausų „Spotify” (6)

Svarbu, Veidai
Nojus Galinis, „Atviros Klaipėdos“ praktikantas
2024-09-07

Per 30 tūkstančių mėnesinių klausytojų „Spotify” platformoje, daugiau nei 5 milijonai perklausų susumavus skirtingas muzikines platformas – tokia statistika gali pasidžiaugti 18-metis moksleivis iš Klaipėdos Maksas Schneiderat.

Abiturientas lengviau atpažįstamas savo muzikiniu vardu „morre” arba socialiniuose tinkluose naudojamais „efka basanova”, „efka dūmas” vardais.

„Dažnai žmonės galvoja, jog mano atlikėjo vardas yra kilęs iš rusų kalbos ir reiškia „jūrą”, nes esu kilęs iš pajūrio”, – sako M. Schneiderat. Tačiau, anot pačio atlikėjo, ši istorija kur kas paprastesnė, nei atrodo – šį pavadinimą jis susigalvojo dar būdamas mažas, žaidime „Counter Strike”. Raidžių kombinacija gimė atsitiktinai, tačiau ji jau atverė duris ir muzikinėje rinkoje.

Makso kelias repo industrijoje irgi kiek atsitiktinis, nes vaikystėje lankydamas muzikos mokyklą grojo saksofonu bei vaikščiojo į solfedžio pamokas. Pastarosiose ir sutiko žmogų, įkvėpusį save išbandyti naujoje sferoje. Šis žmogus taip pat Lietuvos muzikos padangėje žinomas atlikėjas vardu „Žoliukas”.

Sukauptos muzikinės žinios leido atlikėjui eksperimentuoti su muzikiniais garsais. Kaip teigia pats „morre”, populiariausias savo dainas priskirtų house ir semi-drum and bass žanrams, tačiau ties jais savęs neapriboja.

„Ką moku, tą jau moku, tačiau galiu ir padainuot, jeigu kam ne naujiena, galiu ir padėliot”, – pašmaikštavo dainų autorius.

„morre” debiutavo 2022 metais, pasirodžius singlui pavadinimu „DM”.

„Nelabai gavosi”, – apie pradžią atviravo atlikėjas, pagal klausytojų kiekį konkuruojantis su tokiomis žvaigždėmis, kaip roko grupė „ba.”.

Dainų autorius neslepia, jog teko daug kartų bandyti ir klysti, kol kažkas pavyko. Mokytis iš klaidų jam padėjo ir jį supęs atlikėjų draugų ratas, pasivadinęs „vapeclub”. Kartu brendusių muzikinės draugų grupės atlikėjų vardai šiai dienai yra tikrai atpažįstami jaunimui: barkodas, yorri, kylok ir kiti.

Pradžią apkartino ir tėvų skeptiškas požiūris į sūnaus muzikinę veiklą.

„Vis dėlto, muzika užima nemažai laiko, kurį būtų galima skirti kažkam kitam, tarkim, mokslams, kaip tėvai mėgdavo sakyti”, – teigė M. Schneiderat.

Anot jo, dabar viskas pasikeitė ir tėvai be galo palaiko, nes jam to reikia.

„Sunkus tas žodis – karjera”, – teigia atlikėjas.

Nors ir neslepia, jog iš to tikrai galima užsidirbti, muziką jis laiko hobiu, išsireiškimo būdu, o į pirmą vietą stato mokslus. Atsakydamas į klausimą, kaip juos sekasi suderinti su karjera, M. Schneiderat neneigė, jog buvo ir sužvaigždėjimo etapas.

„Kai tik išpopuliarėjau, visiškai paleidau mokyklą, galvojau, kad 10-11 klasė, kas čia tokio. Bet vėliau surimtėjau, susiėmiau, ėmiau jausti balansą tarp muzikos ir mokslų”, – apie pasikeitusius prioritetus kalbėjo atlikėjas.

„Nesitikėjau”, – atsakė reperis, paklaustas, ar kažkada galvojo, kad kada nors rinks tokius skaičius perklausų. Jo teigimu, gera daina neprapuls, tačiau, ar ji bus populiari, ar ne, šis klausimas „galvos nesuko“.

„Nebandžiau kažkam įtikti, kūriau tai, kas sava, tai, kas man patiko“, – pridūrė M. Schneiderat.

Dėl šios priežasties dainininkas sakė neturintis aiškių autoritetų muzikoje.

„Įkvėpimą rasti galiu bet kokio atlikėjo muzikoje, pasisemiant kažkokius elementus, tačiau tokio, kaip dievaičio – neturiu”, – teigia „morre”.

Atlikėjo socialinės erdvės platformose dažnai matomas užrašas „#klp”, kuris yra pavirtęs ir reperio vienos populiariausių dainų pavadinimu. Muzikos atstovas atskleidė, jog ši priebalsių jungtis simbolizuoja Klaipėdos, miesto, kuris jo kūrybai turėjo be galo daug įtakos, trumpinį.

„Klaipėda man yra viskas, tai tobulas miestas, žmonės čia yra gražiausi, oras – gaiviausias, o architektūra – įspūdingiausia. Jaučiasi vokiški šešėliai, vadinamasis vokiškas makiažas, yra jūra, o atmosfera čia yra tiesiog kitokia”, – gražių žodžių gimtajam miestui negailėjo atlikėjas.

Tokių populiarių dainų, kaip „Manchester”, „Kaip diena”, „Meilė po Meilės” autorius pakvietė žmones neapsiriboti, neužsidaryti, mažiau klausyti kitų ir veikti.

„Sportuokit ir būkit drąsūs, toks mano palinkėjimas Klaipėdos miestui”, – sako M. Schneiderat.

Žymos: | | | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Moksleivis iš Klaipėdos renka milijonus perklausų „Spotify””: 6

  1. Ass parašė:

    Įsijungiai jo populiariausią dainą tai skamba tragiškai. Nesuprantu, kas gali klausyti tokių žodžių:
    Stoviu basanovoj velnes pisa man cia prota
    Klausia ar turiu pagarint klausia ar turiu moda
    Piso i kriause banke piso ten nuliova
    As isgeriu jaegeri nors ir po vakar hujova

  2. architektūra parašė:

    Vokiečiai, kaip ir rusai, kraštą buvo okupavę. Tad taip, jaučiamas šešėlis.

  3. Blaivus parašė:

    Nu kadangi tokio garsaus kento neteko girdeti, nors pats is Klp, tai galvoju paziurim googlei. Susmeigiu raides ir….Briedas. Klausimas toks – gerai kad ir nezinojau.

  4. Laurynas parašė:

    Turiu beveik 800 tūkstančių mėnesio klausytojų Spotify ir beveik 100 mil perklausų vien Spotify, esu iš Klaipėdos, bet niekas nerašo apie mane kažkodėl. 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Poezijos ir muzikos vakare - akordeonas ir haiku 

Birželio 6-ąją, ketvirtadienį, 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60) vyks poezijos ir ...
2024-06-03
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This