Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-06-22 |
Iš Kultūros ministerijos dar 2014-aisiais mecenato ženklą gavusio Klaipėdos verslininko Rimanto Cibausko per kitą įmonę valdoma bendrovė „Mūsų laikas“ atsidūrė teisme, nes nemoka valstybinės žemės mokesčio už 22 uostamiestyje esančius sklypus.
„Mūsų laikas“ savo 2023-iųjų finansinėje atskaitoje skelbia, kad veikia kaip nekilnojamojo turto operatorius ir disponuoja turtu, „esančiu strategiškai patraukliose, verslui vystyti Klaipėdos miesto vietose“. Šią bendrovę valdo UAB „Naužemė“, o pastarosios vieninteliu akcininku yra R. Cibauskas.
Į Klaipėdos apylinkės teismą ją padavė uostamiesčio savivaldybė, renkanti minėtąjį mokestį ir prašo priteisti 30 004 eurus už 2023 metus, 1620 eurų delspiniginių ir 5 proc. metines procesines palūkanas.
Bendrovei atstovaujantis advokatas Saulius Tamošaitis pateikė teismui prašymą nagrinėti bylą jam nedalyvaujant. Posėdžio metu bylą nagrinėjanti teisėja Marija Augustinaitė pagarsino, jog advokatas surašytame atsiliepime išdėstė, kad jo klientė nesutinka su ieškiniu. Esą savivaldybė į teismą kreipėsi nesavalaikiai, pirmiausia turėjo siųsti priminimą, kuris buvo gautas tik gruodžio 7 d., jau po kreipimosi į teismą. Bendrovės įsitikinimu, savivaldybė pažeidė gero administravimo principą ir piktnaudžiauja teise ir bei elgiasi nesąžiningai tęsdama teismo procesą. Neva net reikia skirti baudą jai už tai.
Savivaldybės administracijai byloje atstovaujantis jos Teisės skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Ališauskas savo ruožtu tikino, kad nė vienas teismas nėra nustatęs kitose analogiškose bylose tvarkos aprašo pažeidimo tokiose pat situacijose.
„Atsakovė tiesiog tempia guma, o savivaldybė keičia praktiką, ypač jei kasmet turime kreiptis į teismus – trumpiname skolų ieškojimo laiką. Skolininkas buvo paduotas į teismas ir pernai, ir užpernai, jis negalėjo nežinoti, kada ateina sumokėjimo terminai“, – sakė teisininkas, pabrėžęs, jog ir prieš teismo posėdį bendrovė dar nebuvo padengusi įsiskolinimo.
„Mūsų laikas“ su savivaldybė neatsiskaitė už 16 sklypų, esančių Audros, Danės, Sandėlių, Sukilėlių, Turgaus, gatvėse ir Jūrininkų bei Taikos prospektuose. Taip pat ji nesumokėjo už šešis sklypus dėl juose turimo turto Liepų, Minijos, Tiltų gatvėse, Taikos prospekte ir Turgaus aikštėje.
Paskutinį kartą įmonė pelningai dirbo 2019-aisiais, kai gavo 1,6 mln. eurų pardavimo pajamų ir uždirbo 217,3 tūkst. eurų grynojo pelno. 2020 m. jos nuostolis siekė 1,284, 2021 m. – 1,005, 2022 m. – net 7,33, o pernai – 3,43 mln. eurų. Metinės pardavimo pajamos visu šiuo nuostolingu laikotarpiu siekė vidutiniškai apie milijoną eurų.
Teismas sprendimą šioje byloje turėtų paskelbti jau kitą savaitę.
Prichvatizatorius, o ne mecenatas, kas išdrįs pasakyti karaliui, kad jis nuogas
Kažkodėl VMI tyli, įmonė tiek metų nuostolinga, bet toliau dirba.
Gal pas senį dimencija, nes tokias nesamones krečia
a tu jomajo,kas per “mecenatas”,slidokas tas cibas,oi neskaidrus.