Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-06-03 |
Klaipėdos savivaldybė rengs miesto kvartalų energinio efektyvumo didinimo vizijos galimybių studiją, „kurioje būtų nustatyti miesto suskirstymo į kvartalus kriterijai, pagal kriterijus surikiuotas kvartalų atnaujinimo eiliškumas (nuo kurio kvartalo pradėti pirmiausia ir judėti toliau), siekiant padidinti jų energinį efektyvumą ir gyvenamosios aplinkos kokybę, ir pagrįsti tam būtinas priemones ir finansavimo šaltinius”.
Galimybių studijos rengėjai savivaldybės užsakymu parengs Klaipėdos miesto teritorijos kvartalinio padalinimo, kiekvieno kvartalo padalinimo į subkvartalus schemą. Jiems taip pat bus pavesta nustatyti kvartalų atnaujinimo eiliškumo kriterijus.
Prieš tai rangovams reikės užfiksuoti „esamą faktinę situaciją apie kiekviename suskirstytame atskirame kvartale (įvardinat kiekvieną kvartalą atskirai): pastatų, infrastruktūros objektų ir viešųjų erdvių būklę, nuosavybės ir valdymo struktūrą; demografinę situaciją: gyventojų skaičius ir amžius, jo didėjimas/mažėjimas per pastaruosius buvusius 10 metų ir būsimus 20 metų; daugiabučių namų ir viešųjų pastatų energijos suvartojimo ir nuostolių būklę ir pastatymo metus; šilumos bei vandentvarkos inžinerinių tinklų būklę ir atnaujinimo eiliškumo planus pagal AB „Klaipėdos energija“ ir AB „Klaipėdos vanduo“ planus bei elektros, apšvietimo tinklų būklę ir atnaujinimo eiliškumo planus“.
Tai pat reikės surikiuoti kvartalus (su jų subkvartalais) pagal jų atnaujinimo eiliškumą pagal nustatytus atrankos kriterijus, tokios užduotys suformuotos paskelbtuose viešojo pirkimo dokumentuose. – Kiekvienam kvartalui reikės suteikti pavadinimą. Kiekviename kvartale surašyti to kvartalo: 1) daugiabučių namų ir viešųjų pastatų adresus, pastatymo metus, naudingą plotą, butų ir kitų patalpų skaičių, nurodant kurie iš jų neatnaujinti ir kurie atnaujinti, 2) infrastruktūros objektų būklę.
Suskirsčius kvartalais teritoriją, reikės padaryti kiekvieno kvartalo gyventojų apklausą ir pateikti susistemintus, apibendrintus duomenis, kurių kvartalų gyventojai išreikštų didžiausią norą dalyvauti kvartalinėje renovacijoje, ar jie daugiau pageidauja viešų ir pramogų erdvių, ar automobilių statymo vietų, ar apželdinimo ir kt..
Numatyta, kad ši studija turi būti parengta per 7 mėnesius su galimybe sutarties terminą pratęsti.
Kvartalu schema su pavadinimais jau seniai parengta
nors iš pirmo žvilgsnio kaip ir logiška išsiaiškinti esamos situacijos būklę. Bet, savivaldybė neturi jokių administracinių resursų ir kompetencijos tokius duomenis nei valdyti nei operatyviai diegti realizacijon. Tad visas tas 7 mėn triūsas nueis „švilpukui” ir net per tą laiką tie duomenys pasikeis. Po to dar iki realizacijos dar min 2-3 metai. Ar užmarinuosime miesto kvartalus? Tai ir vadinasi skaitmeninis miestas ir toks monitoringas mieste turi būti vykdomas nuolat ir tai yra miesto planavimo sudėtinė dalis kurio mieste aplamai nėra. O toks „žaidimas” jau buvo „žaidžiamas” prieš pradedant kompleksinę Rumpiškės kvartalo renovaciją ir pavirto į akivaizdžią pamoką kaip nereikia dirbti.
Taigi gali kažkiek padėt su apklausomis seniūnaičiai. Tik kad gyventojai su jais nesiskaito kadangi neturi iš savivaldybės pusės jokios apie juos informacijos. Galvoja kad jie veikia neoficialiai, vien savo iniciatyva :D)
Logiška ir argumentuota .