Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-04-29 |
Klaipėdos apygardos teismas pirmadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo Klaipėdos apygardos prokuroro Arūno Saunoriaus prašymą skirti priverstinį gydymą griežto stebėjimo sąlygomis vyrui, pernai rudenį Klaipėdoje pro langą išmetusiam kūdikį, kuris vėliau dėl patirtų sužalojimų mirė.
Pernai lapkritį suimtam vyrui buvo atlikta stacionari psichiatrinė-psichologinė ekspertizė. Martyno Vainoriaus nuotr.
Ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo buvo pradėtas 2023 metų lapkričio 18 dieną, kai prie vieno iš Laukininkų gatvėje esančių daugiabučių buvo rastas ant žemės gulintis neseniai gimęs vaikas. Jį pro pirmame aukšte esančio buto langą išmetė 1998 m. gimęs tėvas. Gavus informacijos apie tai, jog nuo patirtų sužalojimų vaiko gyvybė užgeso, tyrimas buvo perkvalifikuotas į nužudymą.
Ikiteisminio tyrimo metu įtariamajam buvo skirta stacionari teismo psichiatrijos ir psichologijos ekspertizė. Ją atlikę specialistai pateikė išvadas, kad dėl psichikos sutrikimo vyras nusikaltimo įvykdymo metu negalėjo suvokti veikos pavojingumo ir valdyti savo veiksmų. Specialistai konstatavo, kad jam reikalingas priverstinis gydymas – stacionarinis stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje griežto stebėjimo sąlygomis.
Gavęs šias ekspertų išvadas, prokuroras balandžio 17 dieną kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo. Pirmadienį buvo surengtas uždaras teismo posėdis, vyras į jį atgabentas nebuvo.
Posėdžio metu liudijo ir butą porai nuomojęs klaipėdietis. Išėjęs iš teismo salės jis su žurnalistais pasidalino, kad savo bute buvo apsilankęs tik dėl to, kad nebesulaukė nuompinigių iš apie pusmetį ten gyvenusios poros.
„Ten neidavau, perveda pinigus ir nesikišu. Kai atėjau jo veidelis buvo toks, kad ar narkotikai, ar išgėręs buvo. Pasakė, kad perves pinigus ir aiškėjau. Mergina normali buvo, tik tada jautėsi, kad yra įtampa. Susitraukusi su vaikeliu sėdėjo. Per žinias pamačiau, kad vaiką išmetė ir parodė balkoną, atpažinau, kad tai mano. Paskambinau kitą dieną merginai, ji buvo Kauno ligoninėje, ji patvirtino, kad pas ją tai. Kitą dieną jau policija mane apklausinėjo. Išėjau iš policijos virpėdamas – taip sukrėtė, lyg pas mane būtų įvykę“, – pasakojo vyras.
Pasak prokuroro A. Saunoriaus, jo prašymas teismui buvo toks, kokį ir suformulavo ekspertai, po stacionarinės ekspertizės pasiūlę vyrui priverstinį gydymą griežto stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje, kadangi nusikaltimo padarymo metu jis negalėjo suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti dėl savo psichinės sveikatos.
Prokuroras sakė dėl uždaro proceso negalintis komentuoti, ar tokį psichinį sutrikimą galėjo nulemti nakrotikų vartojimas.
Anot A. Saunoriaus, teismui paskyrus tokį priverstinį gydymą vėliau medikai kas pusę metų teikia išvadas, ar asmuo pasveiko, ar ne, ir dėl tolesnio gydymo jau sprendžia Rokiškio teismas.
„Po kažkiek laiko, jei pasveiks, gali išeiti į laisvę, bet teisiamas už tai jau negalėtų būti, nes baudžiamosios teisės teorijos prasme jis nepadarė nusikaltimo“, – aiškino A. Saunorius.
Vyras anksčiau jau buvo teistas už nužudymą, o atlikęs laisvės atėmimo bausmę buvo išgirdęs nuosprendį už sukčiavimą – už tai jam buvo paskirtas laisvės apribojimas.
Klaipėdos apygardos teismo kolegija nuosprendį šioje byloje skelbs birželio pradžioje.
Aha,”durnas tai durnas,bet snuki slepia !?
Tai tada gatvės teismas bus. Ok, tinka