Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-04-16 |
Neilgai trukus sunkūs ligoniai savo namuose turėtų sulaukti didesnės medicininės pagalbos bei geresnės priežiūros. Palengvinimo, rūpinantis sunkiai sergančiais vaikais, gali tikėtis ir uostamiestyje gyvenantys tėveliai. Klaipėdos savivaldybė yra numačiusi įgyvendinti projektą, pavadintą „Ilgalaikės priežiūros dienos centro įrengimas ir mobilių komandų aprūpinimas įranga ir transporto priemonėmis Klaipėdos mieste“.
Jį įgyvendinus sunkūs ligoniai savo namuose sulauks daugiau ambulatorinės priežiūros paslaugų, o sunkiai sergantiems vaikams bus įkurtas pirmasis Klaipėdoje ilgalaikės priežiūros paliatyviosios pagalbos vaikų dienos centras.
Antradienį šie planai buvo pristatyti Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariams.
Ilgalaikės priežiūros paliatyviosios pagalbos vaikų dienos centrą žadama įkurdinti buvusios konsultacinės poliklinikos patalpose Karoso g. 13. Martyno Vainoriaus nuotr.
Projektą politikų pritarimui pristačiusi savivaldybės administracijos Projektų skyriaus vyriausioji specialistė Monika Lygnugarienė teigė, jog tai yra „du projektai viename”. Jos teigimu, minėtą vaikų dienos centrą planuojama įrengti buvusios konsultacinės poliklinikos patalpose Karoso g. Pastatą žadama perplanuoti ir suremontuoti, jo antrame, trečiame ir ketvirtame aukštuose įrengiant ilgalaikės priežiūros centrą.
Šio projekto partnerė – Klaipėdos vaikų ligoninė. Pastato pritaikymas naujoms funkcijoms vykdyti iš viso atsieis apie 1,2 mln. eurų: dalį sumos padengs ES fondai, kitą dalį – savivaldybė iš savo biudžeto.
Komiteto narys Saulius Liekis suabejojo, ar minėta vieta yra tinkama tokiam centrui, nes esą poliklinika dėl to iš čia ir buvo iškelta, kad šiame pastate neva buvo sudėtinga įrengti liftą ir pandusus. Visgi prie posėdžio prisijungęs Vaikų ligoninės vyr. gydytojas Virginijus Žalimas teigė, jog projekte minėti įrenginiai yra numatyti ir, jo teigimu, jie privalės čia atsirasti.
Tuo metu pagalbą sunkiai sergantiems ligoniams jų namuose teiktų penki projekto partneriai – Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, VšĮ „Ori senatvė“, Klaipėdos miesto poliklinika, UAB „Salumeda“, UAB „Baltic Medics“. Jų komandas numatoma aprūpinti nauja medicinine įranga ir kitomis būtinomis priemonėmis.
Šioms priemonėms įsigyti skiriama 95,6 tūkst. eurų – automobiliai į šią sumą nepatenka, nes jų Klaipėdai skirti nenumatyta.
Savo ruožtu Jurandas Altuchovas Vaikų ligoninės vadovo teiravosi jo nuomonės dėl planų šią gydymo įstaigą prijungti prie Klaipėdos universiteto ligoninės ir klausė, kaip, jei tai įvyktų, atsilieptų minėto vaikų centro kūrimui.
„Savivaldybė žada investuoti, o ar nebus taip, kad atims iš mūsų?”- teiravosi jis.
„Tai spręs taryba”, – santūriai į tokius politiko pasamprotavimus atsakė V. Žalimas.
Šiuo metu minėto projekto paraiška vertinimui jau yra pateikta Centrinei projektų valdymo agentūrai, kuriai dar būtina pateikti ir miesto tarybos pritarimą.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai bendru sutarimu antradienį tam jau pritarė.
INFORMACIJA
Paliatyvioji pagalba – tai medicinos mokslo ir praktikos šaka, besirūpinanti pacientais, sergančiais aktyvia progresuojančia, pažengusia liga, kurios prognozė nepalanki. Tikslas – siekti kuo geresnės ligonių ir jų artimųjų gyvenimo kokybės, stengtis sumažinti ligonio socialinę izoliaciją, susijusią su ligos progresavimu, nerimą ir baimę, leisti žmogui numirti oriai, o jo artimiesiems tuo metu suteikti reikiamą pagalbą.
Rasis… Jūs bent antraštes lietuviškai rašyt galėtumėt…
Tai lietuviškas žodis, vartotinas „darytis, atsitikti, tapti, atsirasti“ reikšme. Nevartotinas „būti” reikšme pvz., namas randasi (= yra) . Apgailestauju, kad jūsų lietuvių kalba tokia skurdi… 🙂
Ar sulauksime tos pagalbos at tik dar vienas projektas su galimybių studija
Būtent! Ir dar: ar ir vaikams galios ta pati taisyklė, kai be kyšio net į laukiančiųjų eilę neįtraukia?
Kokia puiki žinia! Tikiuosi, kad greitu metu jo sulauksime