Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-03-25 |
Neringos muziejai kviečia atverti meno ir istorijos puslapius parodoje „Švyturiai ≠ Laivai“, kurios atidarymas įvyks ketvirtadienį, kovo 29 d., 17 val., Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida).
Paroda skirta Švyturių metams. Joje skleidžiasi meninis dialogas tarp praeities ir dabarties, švyturių ir jūrų, kasdienybės ir svajonių. Parodoje eksponuojami tapybos ir grafikos darbai, atrinkti iš klaipėdiečių kolekcininkų Aleksandro Popovo ir Jelenos Kosinovos vertingos Rytų Prūsijos XIX–XX a. pradžios dailės kolekcijos. Kūriniai atspindi gilų ryšį tarp menininkų ir jų inspiracijos šaltinių – Kuršių nerijos ir jos švyturių.
Rytų Prūsijos dailės paveldas glaudžiai susijęs su Karaliaučiaus dailės akademija ir Nidos dailininkų kolonija – abu šie fenomenai nulėmė regiono kultūrinės erdvės identitetą. Nidos dailininkų kolonija, veikusi nuo XIX a. pabaigos iki 1945 m., buvo svarbi kūrybinė erdvė, kurioje gimė išskirtiniai darbai, atspindintys Kuršių nerijos gamtos ir kasdienybės estetiką.
Nors švyturio motyvas nebuvo dominuojantis Nidos dailininkų darbuose XIX a. pabaigoje, XX a. pradžioje jis tapo svarbiu objektu, ypač ekspresionistų kūryboje. Parodoje galėsite išvysti, kaip šis motyvas įgijo naujų prasmių ir interpretacijų, tarp jų ir Maxo Pechsteino, Ernesto Mollenhauerio, Karlo Eulensteinio bei Eduardo Bischoffo darbus. Tarp parodos eksponatų – retai matyti XX a. pradžios grafikos darbai ir fotografijos, vaizduojantys švyturius kaip kurortinių vietovių simbolius. Vienas iš ryškiausių – D. Adomeit paveikslas „Nidos švyturys. Kuršių nerija”, kuris kartu su kitais eksponatais atskleidžia švyturių ir jūros santykį su žmogaus gyvenimu ir kūryba.
Paroda veiks iki gegužės 31 d.
Parašykite komentarą